program


Wagner / Schumann / Franck - Concerto Budapest 23/24 F4

Wagner / Schumann / Franck - Concerto Budapest 23/24 F4

MŰSOR:
WAGNER: Trisztán és Izolda – előjáték, WWV 90
SCHUMANN: a-moll zongoraverseny, op. 54
FRANCK: d-moll szimfónia, op. 48

Mihail Pletnyov zongora
Vezényel: Baráti Kristóf

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 08. Marts 2024 19:30

Pletnev Plays Schumann, avagy Pletnyov Schumannt játszik – ezzel a címmel jelentette meg az arhangelszki születésű művész 2004-es szólólemezét a Deutsche Grammophon, s ez a produkció áll majd e koncert középpontjában is, hiszen karmesteri szerepléseit követően a Concerto Budapest egyik legkedvesebb partneréhez ez alkalommal az a-moll zongoraverseny szólistájaként lehet majd szerencsénk. A műsor egyebekben is a romantika sűrűjébe kalauzolja a közönséget, hiszen a nyitószám éppenséggel a Trisztán és Izolda Előjátéka lesz, melyet Wagner így magyarázott: „[a szerző] csak egyszer, de hosszú, tagolt áradással bontotta ki a kielégíthetetlen vágyat, a gyengéd vonzódás félénk vallomásától, félő sóhajokon, reményen és tétovázáson, panaszon és kívánságon, mámoron és kínlódáson át a hatalmas kitörés óriási erőfeszítéséig, mely megnyitná a határtalanul vágyódó szívnek a végtelen szerelmi mámor tengeréhez vezető utat...Hiába! A szív tehetetlenül visszahanyatlik, és vágyban eped el..." A Baráti Kristófot karmesterként köszöntő koncert második részében azután a botor módon akár egyműves komponistának is vélhető César Franck oly népszerű, 1888-ban befejezett d-moll szimfóniája hangzik majd fel.

Aktuelt


Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Különleges zenei élmény: az ikonikus Bangó Margit, hazánk Kossuth-díjas előadója, aki több mint öt évtizedes pályafutása során a legszebb magyar nótákat és cigánydalokat repítette a szívünkbe, most a Vízi Színházban lép fel együtt a virtuóz Swing à la Django együttessel!

Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Az előadás ősbemutató, a darabot a magyar közönség láthatta először a világon.

PÅ PLAKATEN


Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.