
Vár-szerenád
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
more
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, August 24 2023 6:00PM
Műsor:
Bach: I. brandenburgi verseny
Bach: III. brandenburgi verseny
Haydn: VIII. (G-dúr) (Az este) szimfónia
Vezényel: Dubóczky Gergely
Johann Sebastian Bach zenekari alkotásainak csúcsát a Brandenburgi versenyek sorozata jelenti: a féltucatnyi darab a legváltozatosabb apparátusú, szín- és stílusvilágú tételekkel gyarapítja a barokk concerto-irodalmat. A nyitó versenymű leleményes kombinációkra alkalmas fúvóskart szerepeltet a
vonósapparátus mellett. Második tétele Itália kék egét is elénk varázsolja, csöppnyi melankóliával meghintve, majd a záró Menuetto a lengyel tánc (polacca) méltóságteljes ütemeit is becsempészi tételepizódjai közé. S hogy a vonóskar önmagában is mennyire sokszínű hangzásvilágra hivatott, jól példázza a III. brandenburgi verseny.
Röviddel azután, hogy Joseph Haydn másodkarmesteri kinevezést kapott az Esterházy-zenekarhoz Kismartonba, megalkotta azóta is általános csodálatot kiváltó „napszak”-szimfóniáit; az 1761 táján írt 6–8. sorszámú, „Reggel”, „Dél” és „Este” címet viselő művek lettek valószínűleg az első, magyar földön
megszületett szimfóniák egyben. A herceg Európa egyik legjobb zenekarát tartotta fönn kastélyában, az odaérkező Haydn pedig három olyan darabot is megkomponált – egységes füzérként –, amely szólistaszerepet biztosított az együttes virtuóz képességű muzsikusai számára, ötvözve azokban a régi
concerto grosso-hagyományokat az új műfaj sajátságaival. A programunkban szereplő, G-dúr alaphangnemű „Este”-szimfónia bejárja a derű és humor különféle tónusait, hogy végül – mint Vivaldi „Nyár”-hegedűversenye is – nagyszabású „vihar”-fináléba torkolljon.
Az est karmestere, Dubóczky Gergely, részben a csembaló mellől irányítja majd együttesünket. A hangversenyen megszólaltatott csembaló az új évezred kezdetén készült, egy XVIII. századi instrumentum pontos másolataként, s így önmagában is megigéző látványt és hangzásélményt nyújtva.
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.
12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik legsikeresebb Szabadtéri-produkciója 2025-ben is visszatér ősbemutatója helyszínére, a Dóm téri színpadra!
A Hagyományok Háza állandó táncház-sorozatának a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 21 óra és hajnal 2 között. Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!
(esőnap: augusztus 10.)
Kocsmaária sok nevetéssel és sírással.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.