
Talamba ütőegyüttes
Jótékonysági koncert a Kocsár Miklós Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskoláért Alapítvány javára
Jótékonysági koncert a Kocsár Miklós Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskoláért Alapítvány javára
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, November 11 2023 5:00PM
Fellép a Talamba ütőegyüttes
A koncert bevételéből az ütős tanszak részére szeretnénk egy Vancore PSV 2001 vibrafont vásárolni.
Alapítványunk számlaszáma: 73200093-11207988
Talamba Ütőegyüttes
Nevének eredete: A TALAMBA egy délszláv eredetű hangszer. "Cserépdob", melyet az üstdob "timpani" ősének tekintenek.
A cseréptestre állatbőrt húztak, és azt ütötték speciális ütőkkel. A hangszert párban használták.
Az együttes tagjai:
Grünvald László
V. Nagy Tamás
Szitha Miklós
Zombor Levente
Története
Az 1999-ben alakult csapat tagjai diákként találkoztak és barátkoztak össze a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Az ütőegyüttes elnevezés esetükben egy olyan baráti társaságot és profi zenészekből álló csapatot jelöl, akiknek életcéljuk a zenei műfajok széles repertoárjának bemutatása és ezen műfajok “megbékítése” egymással. Koncertjeiken így éppúgy találkozhatunk Bach fúgáinak vagy Muszorgszkij “Egy kiállítás képei”-nek crossover átiratával, mint a Magashegyi Underground dalainak újragondolásával, dzsesszel, népdalokkal, az afrikai törzsi ritmusokkal vagy éppen pörgős balkáni dallamokkal. Igazi crossover együttes, akik valódi XXI. századi muzsikával szórakoztatják a közönséget itthon és külföldön egyaránt. Az ország három különböző részéről származó zenész végül Gödöllőn lelt közös otthonra. A kultúra támogatásáról híres város adott nekik próbatermet és új életet 2007-ben, s a Talamba tagjai a mai napig ide térnek haza. Zenei jelenlétük nem merül ki a koncertezésben: a fellépések mellett kultúrmissziót is folytatnak, hiszen a kezdetektől fogva járják az országot, hogy a gyerekeket megismertessék a zenével, a hangszerekkel. Évente közel 20 000, jellemzően hátrányos helyzetű gyermekhez viszik el a zenét, ezáltal elérve azt, hogy azon települések lakói is részesülhessenek a zene, a közös muzsikálás élményében, akiknek esélye sem lenne eljutni egy koncertre.
Zenei táborukból folyamatosan kerülnek ki lelkes koncertre járók és a zenét hivatásukká választó fiatalok. A társadalmi szerepvállalás mellett fontosnak tartják az eljövendő nemzedék oktatását is.
Díjaik
2002. Debrecen Város Kultúrájáért díj
2003. Belgiumi Nemzetközi Versenyen 3. helyezés
2004. Artisjus-díj - kortárs magyar zeneművészeti és irodalmi alkotótevékenység elismerése
2005. Nemzetközi Luxemburgi Verseny középdöntősei
2010. Gödöllő Kultúrájáért díj
2010. Szentpétervári I. Nemzetközi Crossover Kamarazenei Versenyen különdíj
2015. Gödöllő Városért Díj
2021. Liszt Ferenc-díj
Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos és megható találkozása az online térben a pandémia idején. Sorsuk megváltozásához elég egy téves hívás, egy lelkisegély-szolgálat felkeresése vagy akár egy ételrendelés.
A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a férfilét alaptípusait. Frenák váltakozva jeleníti meg a sovén gyűlöletet, az ostoba követelőzést, a figurák közt fennálló, törékeny erőegyensúlyt a színpadon.
Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával
Recirquel’s new production, Paradisum explores the myth of rebirth following the silence of a destroyed world, where the means of…
Without ever knowing, the heroine of this Vincenzo Bellini opera performs death-defying feats at dizzying heights, while the singer tasked…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.