program


Schubert-triók/1 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Schubert-triók/1 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Évszázados hagyomány a hangnemekhez különböző karaktereket, hangulatokat társítani. 1806-ban Christian Schubart, A pisztráng című Schubert-dal szövegírója úgy vélekedett, hogy az A-dúr „teret ad az ártatlan szerelmi vallomásoknak, valamint megfogalmazható benne a saját helyzetünkkel való elégedettség, a viszontlátás reménye a szerelmünktől való búcsúzáskor, a fiatalos jókedv, és az Istenbe vetett bizalom.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 30. November 2021 19:00

Összkiadás élőben
Schubert-triók/1 A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor
Schubert: A-dúr hegedű-zongora szonáta, D. 574
Schubert: 2. (a-moll) hegedű-zongora szonáta, D. 385

SZÜNET

Schubert: A-dúr („A pisztráng”) zongoraötös, D. 667

Szabadi Vilmos (hegedű), Camille Thomas (cselló), Farkas Gábor (zongora)
Közreműködik: Szűcs Máté (brácsa), Kubina Péter (bőgő)

Évszázados hagyomány a hangnemekhez különböző karaktereket, hangulatokat társítani. 1806-ban Christian Schubart, A pisztráng című Schubert-dal szövegírója úgy vélekedett, hogy az A-dúr „teret ad az ártatlan szerelmi vallomásoknak, valamint megfogalmazható benne a saját helyzetünkkel való elégedettség, a viszontlátás reménye a szerelmünktől való búcsúzáskor, a fiatalos jókedv, és az Istenbe vetett bizalom.” A Schubert-triók sorozat első hangversenyének műsorán két olyan művel is találkozhatunk, mely ezt az igen pozitív asszociációkat keltő hangnemet járja körül. A szerző legvirtuózabb, negyedik hegedű-zongora szonátája mellett a koncert második felében pedig a hazai kamarazenészek krémjéből összeállított együttes a fiatal francia-belga muzsikus, Camille Thomas közreműködésével a méltán népszerű Pisztráng-ötöst szólaltatja meg. A két A-dúr mű között Schubert 2. (a-moll) hegedű-zongora szonátája is elhangzik.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Aktuelt


Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy tétel megírását vállalja magára.

PÅ PLAKATEN


2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, két szünettel, olasz nyelven

Van, hogy muszáj mindenestül elmerülni egy igazi klasszikus világában: a Szegedi Kortárs Balett családi mesebalettje erre ad lehetőséget a família…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.