
Rumini Tükör-szigeten(x)
A 2024. március 7-i csütörtöki 10 órási, március 8-i pénteki 10 órási és április 30-i keddi 10 órási előadásaink iskolásoknak szánt gyerekelőadások, melyre jegypénztárunkban korlátozott számban tudunk jegyet biztosítani.
A 2024. március 7-i csütörtöki 10 órási, március 8-i pénteki 10 órási és április 30-i keddi 10 órási előadásaink iskolásoknak szánt gyerekelőadások, melyre jegypénztárunkban korlátozott számban tudunk jegyet biztosítani.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. május 18. szombat, 15:00
Berg Judit
RUMINI TÜKÖR-SZIGETEN
Családi musical a Firkin zenekar dalaival / Két felvonás szünettel
A Szélkirálynő legénysége hazafelé tart Egérvárosba, amikor egy strandolás alkalmával Sajtos Rozit megcsípi egy higanyhidra. A kezeletlen csípés végzetes, ezért a Szélkirálynő a Tükör-sziget felé veszi az irányt, hogy megszerezzék Rozi számára a szükséges ellenszert.
Kiderül, hogy nem egy, hanem két sziget is van egymás mellett, ráadásul teljesen egyformák, egymás tükörképei. Milyen titkokat rejt a Tükör-vulkán? Kik azok a foncsorok? Miféle hercegre vár Vanita úrnő? Mit mutat a tükör? Jól látjuk magunkat és a másikat? Hogyan tükröződünk egymásban? Ám a legfontosabb kérdés: sikerül-e időben megszerezni az ellenszert Rozi számára vagy végérvényesen tükörszoborrá változik?
A Rumini-könyvsorozatból jól ismert szereplők, Rumini, Balikó, Galléros Fecó, Sajtos Rozi, Dundi Bandi, Bojtos Benedek kapitány és az örökké morcos fedélzetmester, Negró alakja is megelevenedik a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház színpadán a Firkin zenekar remek zenéjére!
SZEREPLŐK
Rumini.............................................. Vrabecz Botond
Sajtos Rozi....................................... Holecskó Orsolya
Balikó................................................ Jerger Balázs
Galléros Fecó................................... Hajnal János
Dundi Bandi...................................... Kiss Attila
Vanita............................................... Kecskés Tímea
Fortita............................................... Polgár Lilla
Lunita................................................ Kovács Vanda
Negró................................................ Vizkeleti Zsolt
Cincogi doktor, Rombó..................... Gasparik Gábor
Bojtos Benedek................................ Szemán Béla
Közreműködnek a Violin Alapfokú Művészeti Iskola diákjai:
Bognár Zsófia Janka, Böszörményi Csilla, Fazekas Anna Korinna, Galambos Szonja
ALKOTÓK
Színpadra alkalmazta: Laboda Kornél
Zene: Firkin
Díszlet-, jelmeztervező: Árva Nóra
Koreográfus: Dunaveczki Éva
Korrepetitor: Tótin Katalin
Súgó: Szekeres Petra
Kellékes: Siegrist Cecília
Rendezőasszisztens: Palkó Panka
Rendező: Garajszki Margit
Az előadás hossza 2 óra egy szünettel.
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el. A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.
1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon a napon rendezzük meg Kati első önálló „arénás” koncertjét, amelyen elhangzik ennek a rendkívül gazdag és sikeres életműnek a színe-java.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.
Az „Ormányos Falka” fagottzenekar április 17-én született, a „Fagottissimo 2006” rendezvény alkalmával. Ekkor adta elő az együttes a háziverseny nyitóakkordjaként…
A Nemzeti Filharmonikusok koncertjei Martonvásáron
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!