Requiem
A Mindenszentek ünnepe előestéjén rendezett hangverseny műsorán a klasszikus zene történetének egyik legcsodálatosabb remekműve, Wolfgang Amadeus Mozart egyik utolsó kompozíciója, az 1791-ben készült Requiem csendül fel. more
A Mindenszentek ünnepe előestéjén rendezett hangverseny műsorán a klasszikus zene történetének egyik legcsodálatosabb remekműve, Wolfgang Amadeus Mozart egyik utolsó kompozíciója, az 1791-ben készült Requiem csendül fel. more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, October 31 2023 7:00PM
A latin gyászmise szövege évszázadok óta a zenetörténet legnagyobbjait ihlette alkotásra: a mester tragikusan korai halálával befejezetlenül maradt, rendszerint tanítványa, Süssmayr kiegészítésével előadott Requiem egyike a zeneértők és zenerajongók által legtöbbre értékelt megzenésítéseknek. A nagy mű előadásában neves énekes szólisták mellett egy világhírű kórus, a Philharmonia Chor Wien (karigazgató: Walter Zeh) csatlakozik a Győri Filharmonikus Zenekarhoz. Az Istvánffy-bérlet a Nagyboldogasszony-székesegyházban rendezett nyitókoncertjét Rajna Martin dirigálja.
Műsor:
W. A. Mozart: Requiem, KV 626
Közreműködik:
Marelize Gerber — szoprán
Maida Karisik — alt
Martin Mairinger — tenor
Alexander Fritze — bariton
Philharmonia Chor Wien, karigazgató: Walter Zeh
Vezényel: Rajna Martin
A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.
2026-ban a Tokaj Fesztiválkatlan is otthont ad Demjén Rózsi különleges jubileumi koncertjének.
Hamnet English drama, 127 min, 2025 in English, with Hungarian subtitles
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.