Ránki
A német romantika két, egymással szoros kapcsolatban álló nagymesterének művei csendülnek fel a Győri Filharmonikus Zenekar hangversenyén.
more
A német romantika két, egymással szoros kapcsolatban álló nagymesterének művei csendülnek fel a Győri Filharmonikus Zenekar hangversenyén.
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, December 08 2022 7:00PM
A nyitószám Brahms komor hangvételű Tragikus nyitánya lesz, majd a 19. század versenymű-repertoárjának páratlan remeke, Schumann magasrendű zenei gondolatokban és mély érzelmekben gazdag a-moll zongoraversenye következik, amely 1845-ben nyerte el végleges, három tételes formáját. Nagy igényű szólószólamát ezúttal a legautentikusabb előadásban hallhatja a közönség Ránki Dezső előadásában. A szünet után Brahms 1877 nyarán, egy Wörthi-tó melletti üdülőhelyen készült 2. (D-dúr) szimfóniája hangzik el, a zeneszerző egyik legfelszabadultabb, gyönyörű melódiákban gazdag kompozíciója. A Győri Filharmonikus Zenekart Rajna Martin vezető karmester dirigálja.
Műsor:
J. Brahms: Tragikus nyitány, op. 81
R. Schumann: a-moll zongoraverseny, op. 54
J. Brahms: II. (D-dúr) szimfónia, op. 73
Közreműködik: Ránki Dezső - zongora
Vezényel: Rajna Martin
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Dumaszínház est
A gödöllői Erzsébet királyné fénykert visszatér – még nagyobb, még fényesebb és még varázslatosabb, mint valaha.
éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján
Az Én és a kisöcsém című operettből általában csak a címadó dalt szokás ismerni. Pedig ez az édes történet tele…
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.