program


Pedig én jó anya voltam - Dokumentumdráma Pogány Judit előadásában
2

Pedig én jó anya voltam - Dokumentumdráma Pogány Judit előadásában

Pogány Judit a magyar színjátszás egyik legsokoldalúbb és leghitelesebb színésznője - a Nemzet Színésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja - április 28-án 19.00 órakor a Harsányi Attila és vendégei sorozatunk részeként a TTH Színpadán!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 28. April 2025 19:00

Pogány Judit változatos és gazdag színészi pályája során megmutatkozott már anyaszerepben. 1979-ben egy brutális kettős gyerekgyilkosság rázta meg Budapestet. Az elkövető édesanyjával Vajda István készített tényfeltáró riportot, melyből később megrázó erejű monodrámát írt. A vallomások füzéréből álló szuggesztív, ismételhetetlen élményt jelentő darab és színészi alakítás most Miskolcon!

„A laza epikus szálra fűzött krónika előadása közben a nézőtéren időnként megáll a levegő. De rögtön alábbhagy a jelenetek feszültsége, amikor a létezés terheit értetlenül és megalázottan viselő asszonyt megérinti saját bűne, felelőssége” – fogalmaz a szerző.
Az újsághírek alapján indult el a férfi családjához Vajda István és készített tényfeltáró riportsorozatot az édesanyával. A beszélgetésekből évekkel később megrázó erejű monodrámát írt A gyilkos anyja címmel. A példátlan őszinteséggel kitárulkozó anyafigura megformálása hatalmas lelkierőt, koncentrációt és olyan eszköztelen színpadi jelenlétet igényel, amelyet talán csak a görög tragédiák nőalakjai esetében láthatunk.

Az este hétkor kezdődő előadás előtt már egy órával érdemes érkezni: élőzene és kitűnő borok várják a nézőket, előadás után pedig az „After csevely” keretében találkozhatunk a művésznővel - moderátor Ráczkevy Ildikó - a hangulatos kávéházi térben.

 Alkotók, színészek:

Molnárné szerepében – Pogány Judit

Aktuelt


A Vági Bence művészeti vezető által megálmodott alkotás klasszikus meséket megidéző története szerint Kristály-világ úrnője elvesztette hitét az emberi érzelmekben, ezért befagyasztja a világot, és csillogó, ám jeges falak közé zárkózik

New York legmenőbb állatkerti lakói megszokták a kényelmet: Alex, a ragyogó mosolyú oroszlán, Marty, a kalandvágyó zebra, Gloria, a víziló-díva és Melman, a kissé hipochonder zsiráf napjaikat rajongó látogatók és biztos vacsoraidő között töltik. Egy félresikerült kaland után a Central Parktól egyenesen Madagaszkár vad és kiszámíthatatlan dzsungelébe csöppennek.

PÅ PLAKATEN


A Budafoki Dohnányi Zenekar ikonikus karácsonyi koncertshow-ja az idei évben is grandiózus látvánnyal, elsöprő zenei élménnyel várja a látogatókat. A…

A kérdés, mi a fontosabb: revansot venni a múltbeli csalódásért, vagy adni még egy utolsó esélyt a nagy Ő-nek?

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.