Program


Mesél a múlt-A történelem lapjaiból Katona Csaba előadása: A belga hercegné és a cigányprímás

Mesél a múlt-A történelem lapjaiból Katona Csaba előadása: A belga hercegné és a cigányprímás

Folytatódik előadás-sorozatunk a magyar történelemkönyvekből kimaradt érdekes sztorikról, eddig nem ismert színes elbeszélésekkel Katona Csaba történész tolmácsolásában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, November 18 2021 6:00PM

Mesél a múlt-A történelem lapjaiból Katona Csaba előadása: A belga hercegné és a cigányprímás

A 19. század egyik legnagyobb európai celebbotránya volt, amikor Rigó Jancsi, a magyar cigányprímás megszöktette a belga felsőház elnökének feleségét, Clara Ward-ot. Hogy hogyan és miként tematizálta a közbeszédet ez az esemény, erről szól majd Katona Csaba történész lebilincselő ismeretterjesztő előadása.

Our offer


Gárdonyi regénye igazi nagy történet: szerelemről, hűségről (és árulásokról), bátorságról, hazaszeretetről, hősiességről, a felnőtté válásról.

Egy magányos csavargó, akinek semmije sincs – csak a szíve. Egy árva kisfiú, aki minden szeretetre éhes. Egy hideg, szürke utcán a sors egymás útjába sodorja őket. Nincs pénzük, és életük korántsem mentes a kihívásoktól, mégis van valamijük, ami mindennél többet ér: egymás.

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.