Program


MÁV Varga/1. 21-22

MÁV Varga/1. 21-22

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, December 04 2021 11:00AM

MÁV Szimfonikus Zenekar

MŰSOR
Szentpáli Roland: Pearls II.
Vinicio Meza: Versenymű négy harsonára és zenekarra
Csajkovszkij: Diótörő szvit

KÖZREMŰKÖDIK
Gyivicsán György (harsona),
SzegEd TRombone ENsemble

VEZÉNYEL
Farkas Róbert

Hangversenyünk első részének főszereplői a mély rézfúvós hangszerek közül a harsonák. A legnagyobb és legmélyebb hangú zenekari hangszer, a tuba művésze Szentpáli Roland, aki nemcsak virtuóz módon játszik rajta, hanem zeneszerzőként is jelentős. Nemcsak saját hangszerére komponál, életműve még vallásos szövegű kórusműveket is tartalmaz. Stílusában ízléssel keverednek a klasszikus, a jazz és a popzene elemei. Vinicio Meza Dél-Amerikában, Costa Ricán született, szintén hangszeres muzsikusként indult. Négy harsonára komponált versenyművében szülőföldjének eredeti zenéje adja az alaphangot, változatos ritmusokkal és sok ütőhangszerrel. A mű szólistái Szegedről érkeztek, a ma már nemzetközi hírű, kitűnő együttest főiskolai tanáruk, Gyivicsán György alapította. A közelgő karácsony adja az apropóját a műsor utolsó számának: Csajkovszkij balettjének cselekménye karácsony ünnepén játszódik. A balett részleteiből összeállított zenekari szvit nem követi a cselekményt, hanem különböző karakterű részletek bemutatásával szerez örömet a hallgatóknak. A hangverseny karmestere, Farkas Róbert tanulmányait a budapesti Zeneakadémián kezdte, Berlinben fejezte be. Azóta Németországban él és különböző operaházak előadásait vezényli, de közben egyre többet vezényel itthon is. A 2021-2022-es évadtól zenekarunk vezető karmestere.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

 

Our offer


Giuseppe Verdi UN BALLO IN MASCHERA Opera in three parts, in three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Suggestions


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

FŐPRÓBA Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.