
Levél Brad Pittnek
A Levél Brad Pittnek című darab egy azon öt, roma szerzők által írt alkotás között, melyek helyet kaptak a Roma hősök: öt európai monodráma (2019) című válogatásban.
több
A Levél Brad Pittnek című darab egy azon öt, roma szerzők által írt alkotás között, melyek helyet kaptak a Roma hősök: öt európai monodráma (2019) című válogatásban.
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 6. vasárnap, 17:00
A Független Színház Magyarország és a Nők a Jövőért Egyesület gondozásában megjelent kiadvány, világszerte az első roma drámakötet, melynek célja megőrizni a roma színház értékeit, valamint ellen narratívákat kialakítani a romák általános társadalmi-kulturális megítélésével és reprezentációival szemben, ezáltal a válogatás szerzői számára lehetővé téve az etnikai-kulturális identitásuknak megfelelő önkifejezést.
A kötet alapja a 2017-ben és 2018-ban, Budapesten rendezett Nemzetközi Roma Storytelling Fesztivál, ahol tizenkét alkotó jelentkezett önálló monodrámával.
A kiadványban szereplő művek, a két év anyagai közül kerültek válogatásba.
Az öt monodráma öt ország, Románia, Írország, Skócia, Magyarország és Szerbia roma kisebbségeivel foglalkozik.
A Levél Brad Pitthez című monodráma Magyarországot képviseli.
A Levél Brad Pittnek a társadalmi érzékenyítés és felelősségvállalás szellemében fogant darab. A drámában a filmsztárral való találkozást használva alapul, a neki címzett fiktív levélben saját életutat elevenít fel, melyet a mélyszegénység, a drogfüggőséggel való harc, a dílerek által elkövetett szexuális abúzusok, egy drogrehabilitációs intézet pácienseként tapasztalt, a Dr. Csernus Imre pszichiáter által elkövetett hatalommal való visszaélések, valamint a sztereotípiáktól terhelt médiafigyelem kísértek végig.
A darab a történetmesélés kortárs monodrámákban megfigyelhető stratégiáit alkalmazva beszél saját, roma nőként megélt tapasztalatokról, összetett látleletet adva a társadalmi megbélyegzés és a diszkrimináció problémáiról, valamint példaképül szolgálva a traumatikus élethelyzeteket megélő roma nők számára.
Játssza: Farkas Franciska
Rendezte: Farkas Franciska
Dramaturg: Farkas Franciska és Császi Ádám
Írta: Farkas Franciska
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…
A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…