KLÍMAVÉDELEM, KLÍMAKATASZTRÓFA
Gyócsi Zoltán előadása
Gyócsi Zoltán előadása
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 18. Oktober 2024 17:00
A klímaváltozással összefüggő problémák áthatják a mindennapjainkat, hiszen elszenvedői vagyunk a globális felmelegedésből következő számtalan problémának, a szélsőséges időjárási jelenségeknek, az un. hőségnapok növekvő számának, éghajlati övezetek eltolódásának. Mindezek a közvetlen életérzések mellett, kihatnak a gazdaságra /leginkább a mezőgazdaságra/, a politikára, különösképpen az un. "zöld mozgalmak", pártok megerősödése és fokozott aktivitása révén.
Gyócsi Zoltán természettudományos érdeklődéséből, végzettségeiből és tanári hivatásából következően, igyekszik egyszerű szavakkal, közérthetően elmondani a jelenségek hátterét, tudományos magyarázatát, s hogy mi, egyszerű állampolgárok, mit tehetünk a klímavédelem érdekében!? Szó lesz a téves nézetekről, áltudományos felfogásokról is, amelyek több kárt okoznak mint hasznot és megkeserítik sok ember életét!
A Hamupipőke a világ egyik legismertebb története. Már az ókori Egyiptomban felbukkant, de kínai változata is ismert. Számtalan film és színpadi mű született belőle. A Budapesti Operettszínház Hamupipőkéje azonban nagyratörő, és minden eddigi feldolgozásnál komplexebb.
A Szentpétervári Balett Társulat valamint a Bolsoj Színház művészeivel autentikus előadásban indul országos turnéra Csajkovszkij Diótörője. A zenei élményről a Kodály Filharmónia Debrecen gondoskodik Somogyi-Tóth Dániel karmester irányításával. Az előadás - mely a 130 éves baletthagyományokra épül - egyszerre ünnepi, friss és magával ragadó, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt felejthetetlen élményt ígér.
A Garden of Lights a 2025/26-os szezonban ismét egy csodás, kultikus mese varázslatos világába invitálja a látogatókat a budapesti Füvészkertbe. A különleges fény és multimédia-kiállítás idei témája nem más, mint az örök gyerek, Pán Péter története.
Győri Filharmonikus Zenekar Közreműködik: Fischl Mónika és vendégei: Szendy Szilvi, Dolhai Attila és Peller Károly Vezényel: Silló István
Koncertszínház J. S. Bach: Karácsonyi oratóriumának zenéjével 2 időpontban is!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.