program


Kaláka – Nálatok laknak-e állatok?

Kaláka – Nálatok laknak-e állatok?

Nálatok laknak–e állatok? – biztosak vagyunk benne, hogy mindenkinek ismerősen hangzik ez a kérdés. A gyerekeknek szánt első Kaláka zenéskönyv 1986-ban viselte ezt a címet, és sokan emlékeznek a szülők közül gyerekkorukból a kicsi könyvecskére a kazettával. A Városmajori Szabadtéri Színpadra visszatérő több, mint 50 éves Kaláka együttes újabb dalokkal egészítette ki régi műsorát.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 28. August 2022 10:30

Ezen a páratlan koncerten minden az állatokról szól, a hangyától az elefántig mindenféle nagyságú élőlényt, – éljen bár szárazon, vízben, vagy levegőben – megénekelnek.Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly, Csukás István, Tóth Kriszta és mások verseiben szerepel többek között a víziló, az iguána, a birka, a cinke, a gólya, a rigó, a szajkó, a túzok, a teknős, a rozmár, a mackó, a nyuszi. De természetesen a pinty, a ponty és a pelikán is.

A kétszeres Kossuth-díjas és Prima Primissima díjas Kaláka együttes 53 éve alakult és mintegy 1300 költemény hálálkodhat azért, hogy dalszövegeikké váltak. Dalaiknak száma kb. 1000 körül mozog, eddig 19 albumot jelentettek meg, koncertjeiken generációk és megint nem túlzunk, ha azt mondjuk, milliók nőttek fel. Számos versfeldolgozás, népdalok a világ minden tájáról, koprodukciók, televíziós és színházi produkciók főcímei és dalai fémjelzik munkásságukat, vagy elég csak a Magyar népmesék című, világszerte bemutatott mesesorozat zenéjét említenünk.

A legendás Kaláka messze nem csak egy népzenei elemeket használó, gyerekeknek zenélő formáció, hanem egy olyan zenekar, amely pályafutásának ötvenhárom éve alatt megmaradt önazonosnak és példaértékűnek. Ahogy Gryllus Dániel korábban nyilatkozott magukról: „nincs marketing stratégiájuk, soha nem is volt, mindig hagyták, hogy spontán történjenek velük a dolgok, minden ötletet és gondolatot szabadon engedtek és a zene szeretetéből építkeztek, alkottak, felfeküdve a vízre sodródtak arra, amerre a szívük és a zene vitte őket”.

Az egyedi hangzás nem csupán a négy énekhangnak, hanem az olyan különleges hangszereknek, mint a nagybőgő, a gitár, a furulyák, a citera, a pánsíp, a klarinét, a tárogató, a duda, a cselló, a gitár, a charango, a koboz, a doromb, a mandolin, az ukulele, a cuatro, a brácsa és a kalimba, köszönhető. Ahogy a nézők már megszokhatták, ezen a Kaláka koncerten sem lesz hiány a közös éneklésből, és most is néhány, érdekesebb hangszer bemutatására is sor kerül.

Közreműködők

Az Kaláka együttes tagjai és hangszereik:
Becze Gábor: nagybőgő, gitár
Gryllus Dániel: furulyák, citera, pánsíp, klarinét, tárogató
Gryllus Vilmos: cselló, gitár, charango, koboz, doromb
Radványi Balázs: mandolin, 12 húros gitár, ukulele, cuatro, brácsa, kalimba

Aktuelt


Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

PÅ PLAKATEN


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.