Program


Játék a kastélyban - Szegedi Pinceszínház és az Aradi Kamaraszínház

Játék a kastélyban - Szegedi Pinceszínház és az Aradi Kamaraszínház

Molnár Ferencet a huszadik század elejének egyik legsikeresebb drámaírójaként tartja számon a színháztörténet. Sikerének titka a remek történetek, a pergő párbeszédek és a sok-sok poén.
Erre számíthatnak a nézők a Játék a kastélyban című előadásban is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 4. szombat, 19:00

Molnár Ferenc: Játék a kastélyban
komédia két részben
Szegedi Pinceszínház és az Aradi Kamaraszínház előadása

A Játék a kastélyban egyetlen, véletlenül kihallgatott párbeszéd mesterien kigondolt megmagyarázására épül. Három magyar színpadi szerző Olaszországban tölti szabadságát. Turai és Gál színműírók új felfedezettje és pártfogoltja a fiatal zeneszerző Ádám Albert, aki operettprimadonna mennyasszonyával, Annie-vel fog találkozni az előkelő tengerparti kastélyban. Az érkezésük időpontjáról azonban nem értesítik előre Annie-t, s ebből adódnak a bonyodalmak. A három férfi ugyanis fültanúja lesz Annie és korábbi hódolója, Almády félreérthetetlenül bensőséges beszélgetésének. A helyzet egyértelmű, Annie hűtlensége bizonyítást nyert. Ádám vigasztalhatatlan, Turai azonban elhatározza, megóvja a fiút ettől a csalódástól. Annie boldogan csatlakozik a tervhez, s az egyébként nős Almádyt sem kell különösen noszogatni, hogy a botrányok elkerülése végett kövesse Turai utasításait. A színműíró néhány óra alatt egy színdarabot ír, melyhez felhasználja a valóságban elhangzott párbeszédet is. A darabot persze Annie-nek és Almádynak kell előadni. A fiatalok kibékülnek, mert a főpróbán „bebizonyosodik”, hogy az ominózus párbeszéd szerzője nem az élet, hanem egy ismeretlen francia író.

Molnár Ferencet a huszadik század elejének egyik legsikeresebb drámaírójaként tartja számon a színháztörténet. Sikerének titka a remek történetek, a pergő párbeszédek és a sok-sok poén. Erre számíthatnak a nézők a Játék a kastélyban című előadásban is.

Szereplők
Annie................................ Kancsár Orsolya
Almády.............................. Balog József
Ádám Albert...................... Réti Barnabás
Gál.................................... Széll Attila
Lakáj................................. Varga Bálint
Titkár................................. Gargya Balázs
Turai Sándor..................... Kovács Róbert

Alkotók
Rendező: Tapasztó Ernő
Rendezőasszisztens: Hadas-Gábor Zsófia
Díszlet: Szvatek Péter
Fény/hang: Balog Arnold

Ajánlatunk


A Margitszigeti Színház minden évben nagyszabású eseménnyel ünnepli meg a Nemzeti Összetartozás Napját. A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon, melyet 2010. május 31-én iktatott törvénybe az Országgyűlés.

"A szűk völgyekben, a világ nyüzsgésétől távol élő erdélyi emberek, még szoros egységben léteznek a természettel. A dombhajlatokban, völgyekben meghúzódó falvak között fatemplom tornya szökik a magasba, vásárok viselik magukon évszázadok kincseit és összehordott maradványain magyarral, cigánnyal, románnal együtt táncolva élvezi az életet megmutatva az erdélyi paraszti zsenialitás máig létező nyomait..."

Ajánló


Liliom, a „szerethető csirkefogó”. Liliom, a „külvárosi hintáslegény”. Liliom, a „kallódó életművész”. A „proletár”. Az „áldozat”. Az „asszonyverő”… Molnár Ferenc…

Dr. Csernus Imre önálló estjén a rá jellemző profizmussal és lényeglátással döbbent rá gondolkodásmódunk fricskáira, és állít fel bennünket említett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!