Program


Hőhullám - zenés vígjáték

Hőhullám - zenés vígjáték

Szolnoki Szigligeti Színház

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, November 28 2024 7:00PM

Négy különböző karakterű barátnő találkozik egy spanyol tengerpartra tartó vonaton, hogy fiatalkori kalandjaik felidézésével megszabaduljanak a mindennapok problémáitól és kiélvezzék nyári szabadságukat.
Mindannyian az ötvenes éveikben járnak, így a forró andalúz vidéken nemcsak a meleggel, hanem saját hőhullámaikkal is meg kell küzdeniük.

FRIDA - Elvált, egyedülálló nő, kényszeresen tisztaságmániás, és gyógyszerfüggő.
PAOLA - Középkorú tanárnő, monoton házasságban él, némi túlsúllyal küzd, mely nem igazán komoly, azonban önmagát kövérnek látja.
CARMEN - Vállalkozó, erősen szexuális beállítottságú, nagykanállal falja az életet..na meg a férfiakat.
ALBA - Özvegy, kedves, kissé butuska, de rendkívül barátságos nő. Lelkesen foglalkozik az ezotériával, bár nem igazán ért hozzá.

A történetből a sármos férfi sem hiányozhat... ám az ő szerepe legyen meglepetés.

A vígjáték egy izgalmas, kalandos utazáson keresztül, rengeteg humorral világít rá a középkorú nők és a változó kor kikerülhetetlen nehézségeire. Megmutatja, hogy mi nők képesek vagyunk megbirkózni ezekkel a kihívásokkal - ám minden könnyebben megy öniróniával, sok nevetéssel, különösen akkor ha számíthatunk a férfiak támogatására.

Szereplők
Détár Enikő
Fekete Linda
Kokas Piroska
Ladinek Judit
Szőke Zoltán

Alkotók
Rendezte: Tallós Rita
Írta: J. Pabló Galiano ötlete nyomán Varga Lóránt
Koreográfia: Vári Bertalan
Jelmez: Ungár Anikó

Forgalmazó: New Season Produkciós Iroda

Our offer


Smetana: March for the Shakespeare Festival Sosztakovics: Hamlet Suite Bernstein: West Side Story Symphonic Dances Mendelssohn: Szentivánéji álom – Scherzo, Notturno, Ruppeltanz Verdi: Macbeth – nyitány, valcer Verdi: Falstaff – finale Korngold: Sok hűhó semmiért – Suite Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Hollerung Gábor

Keresztes Ildikó 40 éves pályafutását ünnepli jubileumi koncertjén, amelyen nemcsak legismertebb dalai, mint a Nem a miénk az ég vagy A csönd éve hangzanak el, hanem eddigi munkásságának meghatározó állomásai is megelevenednek.

Tena Štivičić kortárs horvát drámaíró 3tél című díjnyertes darabja igazi kelet-közép-európai történetet mutat be. Három idősíkon keresztül – 1945-ben, 1990-ben és 2011-ben – tárul fel a Kos-család több generációjának története, hogy e régi ház privát tereit miképpen töltik meg élettel, szeretettel és fájdalommal.

Suggestions


A káprázatos bohózatok mestere, Feydeau a végletekig fokozza a konfliktusokat. Szereplői ambiciózus, önző emberek, akik képtelenek tisztán látni. Hiúságuk felülkerekedik…

3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: marionett, pálcás báb

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.