
Győri Filharmonikus Zenekar - Zarathustra
Műsor:
L. v. Beethoven: Hegedűverseny, op. 61
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra, op. 30
Műsor:
L. v. Beethoven: Hegedűverseny, op. 61
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra, op. 30
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. május 25. csütörtök, 19:00
Győri Filharmonikus Zenekar - Zarathustra
Közreműködik: Gyenge Tibor - hegedű
Vezényel: Rajna Martin
A veszprémi Hangvillában rendezett hangverseny műsorában elsőként a hegedűirodalom legfontosabb versenyműve, Ludwig van Beethoven 1806 karácsonyán bemutatott D-dúr hegedűversenye csendül fel, amely az úgynevezett „szimfonikus versenymű” gondolatának tökéletes megvalósulása: a kortársak briliáns csillogású, ám talmi értékű virtuóz koncertjei helyett a magasrendű zenei tartalmat állítja a középpontba, amelynek kibontásából a hegedű és a zenekar egyforma jelentőséggel veszi ki a részét. A szólót a Németországban működő erdélyi származású kiváló hegedűművész, Gyenge Tibor játssza. A második félidőben a német későromantika zenekari zenéjének egyik legnagyobb igényű alkotása, Richard Strauss 1896-ban írott és bemutatott Imígyen szóla Zarathustra című szimfonikus költeménye csendül fel. A mester szinte lehetetlen feladatra vállalkozott e művében: Nietzsche híres filozófiai költeményét zenei hangokra lefordítva mesélte el e hatalmas fejlődéstörténetet. A Győri Filharmonikus Zenekart Rajna Martin vezető karmester dirigálja.
A Győri Filharmonikus Zenekar nyárindító koncertjének műsorát a 18. század egyik legjelesebb német zeneszerzője, Georg Philipp Telemann művével kezdi. A mester neve kissé nagy kor- és pályatársai, Johann Sebastian Bach és Georg Friedrich Händel nevének árnyékába szorult – ám a maga korában Németországban híresebb volt mindkettőjüknél. De ne gondoljunk véres rivalizálásra: Telemann mindkettőjükkel baráti viszonyt ápolt. Hatalmas méretű életművének egyik legjelentősebb műfaja a szvit, amelyből több százat alkotott: ezúttal a C-dúr szvit csendül fel, amely „Vízizene” címmel ismert. A pontos elnevezés mindazonáltal „Hamburgi apály és dagály” lenne: a Hamburgi Admiralitás alapításának századik évfordulóját köszöntő kompozíció ünnepi menetben vonultatja fel a mitológia tengeristeneit és istennőit a jeles esemény alkalmából. A hangverseny második felében Schubert mély zenei gondolatokban bővelkedő, némileg megtévesztő melléknevével ellentétben a derű és az optimizmus hangjait is megszólaltató IV. szimfóniája hangzik el. Az est dirigense a zenekar állandó vendégkarmestere, a Salzburgból érkezett Bényi Tibor lesz.
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.
Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek való megfelelés kényszeríti ránk. (Kovács Bálint)
A 90-es évek ikonikus filmvígjátékából készült musicalsiker, a West Enden és a Broadwayn már nézők millióit elcsábító Apáca Show az Erkel Színház színpadán!
Háy János keserű komédiája garantáltan nevettet és elgondolkodtat!
A humorban bővelkedő vígjátékunk különlegessége, hogy Nagy Sándor közel negyven karaktert kelt életre.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!