Program


AZ ARAB ÉJSZAKA
6

AZ ARAB ÉJSZAKA

Az arab éjszaka
Füge Produkció - SzínMűhely Produkció - Goethe Intézet - Freeszfe Egyesület
- hangszínházi előadás -



 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. november 10. hétfő, 19:00

Öt ember álmodik a lakótelepen, a sivatagban, Isztambulban, Kinsh el Sar városában, egy konyakos üvegben. Öt ember párhuzamos monológja fonódik egymásba, és csak pillanatokra találkoznak, mielőtt elsodródnának. A víz végig dalként zubog, a szövegbeli ismétlések, csendek és összecsengések pedig az elfojtás, a félelem, a magány, a vágyak, a szélsőségek, és az érzékiség szimfóniájává nőnek. Roland Schimmelpfennig, a kortárs német drámairodalom egyik legfontosabb írójának Az arab éjszaka című drámájából olyan kísérleti, zenés színházi előadást hozunk létre, amelyben a szöveg és a hangok közösen alkotnak egyedülálló akusztikai élményt.

Franziska: Berkó Boglárka 
Karpati: Imre Krisztián
Lomeier: Juhász Bence 
Kalil: Kerek Dávid 
Fatima: Szász Gabriella 

Szerző: Roland Schimmelpfennig
Asszisztens: Balla Anett
Látvány: Sziládi Szabolcs
Fény: Kiefer Tibor
Hang: Horváth Ábel
Dramaturg, fordító: Gaál Anna 
Rendező: Nyári Ádám .

Az előadás a VI. TITÁNium pályázat keretében valósul meg a SzínMűhely Alapítvány, a Füge Produkció és a Jurányi Ház támogatásával.

Támogatók: Füge Produkció, Goethe Intézet, Freeszfe Egyesület, SzínMűhely Alapítvány, VI. TITÁNium pályázat, Jurányi Ház

Az előadás a szerző képviseletében eljáró S. Fischer Verlag és a Mayer-Szilágyi Színházi Ügynökség engedélyével jött létre.

Külön köszönet Máté Gábornak.

Ajánlatunk


Az idén 22 éves Be Massive Magyarország egyik legnevesebb elektronikus zenei party-sorozata, amelyet az állandó megújulás és a maximális minőségre való törekvés jellemez. Be Massive olyan különleges helyszíneken játszik, mint egy komp a Balaton közepén vagy egy gleccser a Franciaországi Alpokban 3200 méter magasan és persze elmaradhatatlan szilveszterkor a Várkert Bazárban.

Hogyan születik meg a káoszból a világ? Miképp lehet zenével elmesélni, ahogy létrejön a fény? Mi történik a kottában, amikor megérkeznek a madarak, vagy felzúg a tenger? Haydn A teremtés című műve tele van hasonló zenei trükkökkel, amelyekből Fischer Ádám a hagyományos újévi délutáni, kifejezetten iskolásoknak szóló koncerten válogat.

Ajánló


BEMUTATÓ: 2025. augusztus 8. ELŐADÁSOK: 2026. július 10., 11., 17., 18. tervezett esőnapok: július 12., 19.

Shakespeare és Maráth Viktor legbájosabb komédiája igazi bolondos, gyönyörű, zenés, szerelmi kergetőzést ígér.

Haydn monumentális oratóriuma, A teremtés nemcsak azzal nyűgöz le, hogy elénk tárja a felvilágosodás harmonikus életfilozófiáját, de azzal is, hogy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!