
Aranykor - Szlávok - Dvorak: Újvilág-szimfónia
Szimfonikus hangverseny két részben
több
Szimfonikus hangverseny két részben
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. június 2. vasárnap, 19:30
A Szláv szezon egyik fontos estéje az a májusi hangverseny, amely az OPERA megszokott és el is várt nagyszabásúsága révén foglalja össze a szláv romantikát egy-egy nagy alkotás felelevenítésén és több olyan alkotón keresztül, akiknek egész alakos szobrai az Ybl palota ormán állnak. Ennek ellenére Smetana híres operáját 1976-ban játszotta utoljára a Magyar Állami Operaház, most egy bravúros nyitány töri fel a nézőtér csendjét. Moniuszko, a lengyelek Erkele, fő műve az Operaházban 66 éve játszott Halka, ebből is idéz a program. Zajc a horvátok nemzeti komponistája, Zrínyi-operáját hét esztendeje hozták el ide egy vendégjáték során. Erkel Brankovicsa ugyancsak a horvát történelemhez és kultúrához köthető, még horvát tánctétel is szerepel benne. A műsoron helyet kap a szlovákok egyik legfontosabb szerzője, Suchoň is. Dvořák pedig a csehek (és szlovákok) nemzeti szerzője, akinek Amerikában írott igen népszerű szimfóniája újabb távlatokat ad a mai geopolitikai helyzetnek, ugyanakkor csodálatos zenemű is.
MŰSOR:
Smetana: Az eladott menyasszony – nyitány
Moniuszko: Halka – ária és mazurka
Erkel: Brankovics György – kolo és ária
Zajc: Zrínyi – „Eve i Zrinjskog” duett
Suchoň: Hegyi szvit
---szünet---
Dvořák: 9. (e-moll, „Az Újvilágból”) szimfónia, Op. 95
Közreműködik Kriszta Kinga, Kelemen Zoltán (ének), valamint a Magyar Állami Operaház Zenekara és Énekkara
Karmester: Andriy Yurkevych
Richard Strauss és Hugo von Hofmannsthal utolsó közös operája derűs és megható búcsú a tovatűnt, békebeli Bécstől, és hasonló érzést keltve tér vissza most a MET repertoárjára az Arabella – az idén elhunyt Otto Schenk 1983-as rendezésében.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
Két férfi életközepi válságát ismerhetjük meg Neil Simon eredetileg színdarabnak íródott, de 1968-ban filmként is debütáló vígjátékában
A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is…
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…
Vincenzo Bellini operájának hősnője tudtán kívül nyaktörő magasságban egyensúlyoz, míg e főszerep megformálója okvetlenül tudatában van annak, hogy a bel…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!