Program


A Liszt Ünnep nyitókoncertje / LISZT ÜNNEP 2021

A Liszt Ünnep nyitókoncertje / LISZT ÜNNEP 2021

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 8. péntek, 20:00

Allegri: Miserere

Liszt: Évocation à la Chapelle Sixtine 

Mozart: Ave verum corpus 

Liszt: Magyar koronázási mise

 

Közreműködik: Slávka Zámečníková [4], Schöck Atala [4], Peter Berger [4], Artur Janda [4] – ének, Banda Ádám [4] – hegedű, Karol Mossakowski [2, 3, 4] – orgona, Kodály Kórus Debrecen [1, 3, 4]

Vezényel: Kocsis-Holper Zoltán [1, 3, 4]

 

Az 1862-ben keletkezett Évocation à la Chapelle Sixtine a szó legszorosabb értelmében egy látomásból született. Amikor Liszt ellátogatott a római Sixtus-kápolnába, képzeletében a helyszínhez kapcsolódó zenei legendák keltek életre. Allegri és Mozart alakja jelent meg lelki szemei előtt, és hallani vélte műveiket, a Misererét és az Ave verum corpust. Ez a látomás határozta meg a majdani kompozíció dramaturgiáját is: „Nemcsak közelebb hoztam őket egymáshoz, hanem mintegy összekötöttem az egyiket a másikkal. A Misererében ott jajveszékel az ember nyomora és gyötrelme; az Ave verum corpusban Isten végtelen irgalma és a méltányosság válaszol rá. Ez megérinti a legmagasztosabb misztériumot; azt a titkot, amely kinyilatkoztatja nekünk, hogy a Szeretet győzedelmeskedik a Gonosz és a Halál felett.” A Koronázási mise esetében Liszt nemcsak a szertartásrend követelményeinek igyekezett megfelelni, de arra is hangsúlyt helyezett, hogy a műben – amint egy levelében írta – „az egyházi és a nemzeti magyar jelleg világosan kifejezésre jusson”.

Ajánlatunk


A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical Dumas regénye alapján. Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély Szomor György dalaival, Pozsgai Zsolt átdolgozásában. Emberi drámák, sorsok, a jó és a rossz megítélése, ami olykor nem is olyan egyszerű.

A közelmúltban elhunyt, 80 esztendeje született zeneszerző emlékére rendezett koncerten egy korai elektronikus zenei kompozíciója és egy kései kórusműve mellett olyan darabjai hangoznak el a hazai jazzélet kiemelkedő művészeinek előadásában, amelyek szoros kapcsolatot ápolnak a jazz-zel és az improvizatív zenével.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Ajánló


A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló…

A Jazz Side Story első kiadása 2018-ban egymást követően kétszer megtöltötte a Fesztivál Színházat. Szőke Nikoletta, Gájer Bálint és zenésztársaik…

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!