Program


4. Madaras Gergely és Lakatos György

4. Madaras Gergely és Lakatos György

Vendégünk Lakatos György
Savaria Szimfonikus Zenekar

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. január 17. csütörtök, 19:00

Debussy: Egy faun délutánja
C. Ph. E. Bach: B-dúr fagottverseny
Ravel: Daphnis és Chloé – balettzene

Közreműködik: Lakatos György – fagott

Vezényel: Madaras Gergely

A 19–20. század fordulójának impresszionizmusa találkozik a preklasszika „érzékeny stílusával”, az Empfindsamkeittal a Savaria Szimfonikus Zenekar januári koncertjén.
Carl Philipp Emmanuel Bach (1714–1788) – akinek keresztapja nem más volt, mint Hamburg zenei életének legnevesebb szereplője, Georg Philipp Telemann – fő működési területe alapján a „hamburgi Bach” néven is ismertté vált a zenetörténetben. B-dúr fagottversenye ezúttal a kiváló fagottművész, a Zeneakadémia tanszékvezetője, Lakatos György szólójával hangzik el. Claude Debussy (1862–1918) és Maurice Ravel (1875–1937) a francia impresszionizmus két emblematikus alakja. Bár mindkettejük zenekari kompozícióit az újszerű, azelőtt ismeretlen távlatokat nyitó hangszínek használata jellemzi, hangzásviláguk mégis egyedi és félreismerhetetlen. Debussy az 1890-es évek első felében a szimbolista költő, Stéphane Mallarmé versére komponálta Egy faun délutánja című zenekari előjátékát. A művet nyitó fuvolaszóló ráérősen nyújtózkodó kromatikája pillanatok alatt alapozza meg a teljes prelűdöt átható fülledt, érzéki hangulatot.
Ravel 1909-ben Gyagilev felkérésére kezdte komponálni Daphnis és Chloé című balettjét. A briliáns hangszerelés és a hatásosan felépített dramaturgia ellenére a mű 1912. június 8-án lezajlott ősbemutatója kudarcba fulladt. Sikertelenségét egyrészt a próbák hiánya okozta, másrészt pedig a 10 nappal korábban, Nyizsinszkij koreográfiájával bemutatott Egy faun délutánja vetett rá árnyékot. Manapság azonban már békésen megfér egymás mellett a két kompozíció a koncerteken; a zenekart vezetőkarmestere, Madaras Gergely dirigálja.

Ajánlatunk


„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán feltekerjük a hőfokot. Pont olyan sül ki belőle, mint egy finom flódni” – meséli Stahl Judit, az előadás megálmodója, amikor arról kérdezik, milyen ez az előadás.

A tavaly hatalmas sikert aratott, teltházas aréna koncert után a világhírű zongoraművész és zeneszerző, Péter Bence 2024. december 7-én ismét az MVM Dome színpadán kápráztatja el a közönséget rendkívüli tehetségével. Bence legújabb, Pianoshphere című albuma egyben a névadója az idei turnénak, amelyet Ausztrália és Nyugat-Európa után a prágai O2 Arénában majd a dubai Coca Cola Arénában élvezhet a közönség. A turné utolsó állomása pedig a budapesti MVM Dome, 2024. december 7-én.

Ajánló


A magányos és mogorva öreg, illetve a fiatal lány története összeér: mindketten ragaszkodnak a világukhoz, nincs bennük vágy a szabadságra,…

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!