Program


Souad Massi és Palya Bea / „Selymeim” – Énekesnők a nagyvilágból

Souad Massi és Palya Bea / „Selymeim” – Énekesnők a nagyvilágból

Palya Bea nagy sikerű sorozatában Souad Massi lesz a következő vendég. „Nagyon szeretem -mondta el Bea -, ahogy zenéjében találkoznak a gyökerek és a lázadások. Egyszerre briliáns technikájú előadó az arab énekesnők érzelmi telítettségével és titokzatosságával, s közben egy rekedtes rockercsaj, aki a nyugati zene elemeiből éppen úgy merít.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. május 10. csütörtök, 19:30

Massi 1972-ben, Algír munkásnegyedében született. Családja az arab poptól az amerikai soulig mindenféle könnyűzenét hallgatott, és bár a muzsikálást fiús dolognak tartották, a gitározni vágyó Souadot beíratták egy zeneiskolába. A társadalmi konvenciókat persze nehéz volt befolyásolni. A nőkről alkotott kép Souad Massit is félelemmel töltötte el, úgyhogy levágatta a haját és fiúruhákba bújt. Lényegében csak éjszaka lehetett önmaga, amikor senki sem látta sírni. Az iskolai zenekarban flamencót játszott, majd beszállt az Atakor nevű hardrock bandába, melyben levezethette dühét. Eső demokazettáját azonban már a rá jellemző folkos-balladisztikus hangvételben vette fel. Dalai nem úgy hangzottak, mint a menő arab slágerek, mégis felkapták őket a rádiók - ennyi elég is volt azonban, hogy az énekesnő halálos fenyegetéseket kapjon. Ezért ezután inkább „csendben maradt”, rajongói mégsem felejtették el a nevét.
1998-ban meghívták az Algériai nők elnevezésű fesztiválra. Szereplését francia lemezajánlat követte. 1999-ben Párizsba költözött, s 2001-ben Raoui címmel jelent meg első albuma, olyan hangot teremtve az arab könnyűzenében, amely erősebben kötődött Leonard Cohenhez, mint Khaledhez. Azóta - olykor személyesebb, máskor politikusabb indíttatással - még öt albumot készített, a legutóbbit El Mutakallimûn címmel. Azzal a hittel, hogy olyan irányba mozdíthatja az arab világot, ahol nem az olajból származó milliárdokkal, hanem - mint a 7-8. században - művészete, tudománya és filozófiája révén mérheti magát.
A Müpába a gitáros Medhi Dalil és az ütős Rabah Khalfa társaságában érkezik, s nem kétséges, hogy újabb és régebbi slágereivel egyaránt hódítani fog. Csupán az lehet kérdés, hogy melyeket éneklik együtt Palya Beával.

Ajánlatunk


Ivan Menchell pergő, mély emberismeretről árulkodó vérbő komédiája sok-sok kacagás mellett megható, megrendítő pillanatokat kínál mindenkinek, aki valaha szeretett és szerették.

Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról. Terápia, démonok, hormonok, Pottyondy... Mit érez ha ezeket hallja?

Ajánló


Három nő és három férfi, ez egy szextett – bár a szerepek meglepően cserélődnek ezen a viharos éjszakán. Eleinte minden…

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!