program


Atelier 21220 (Cserepes Gyula): Selfy

Atelier 21220 (Cserepes Gyula): Selfy

Atelier 21220 (Cserepes Gyula): Selfy
Interaktív, részvételi-színházi, kortárstánc előadás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 03. Marts 2018 20:00

Bármerre nézünk a világban azt láthatjuk, hogy egyre gyorsabban változik körülöttünk minden. Az identitás (személyes, nemzeti, kulturális, gazdasági, stb.) gyakrabban kérdőjeleződik meg manapság mint valaha. Úgy tűnik, a döntéshozók a világ minden táján abban látják a kortárs élet kihívásaira a választ, hogy megerősítenek régi, az ember történelme során létrejött struktúrákat és rendszereket. 

A “SELFY” az önreflexió céljából létrehozott, művészi tér. 
A “SELFY” állandó utazás a bent és kint, lelkünk tájai és a minket körülvevő világ – a valóság – között. 
A “SELFY” egy interaktív, részvételi-színházi, kortárstánc előadás. A nézőket a színpadra vezetve és köztük improvizálva, ugrálva, Gyula a tánc és a táncelőadások befogadásának hagyományos módját kérdőjelezi meg. 
A “SELFY” szándékosan helyezi a nézőt és az előadót a bizonytalanság sűrűjébe, a kérdőjelek kereszttüzébe. Lerombolja a “ready-made” (művészet, étel, termékek, stb.) fogyasztási szokásainkat annak érdekében, hogy friss és személyes identitást építhessünk.
A “SELFY” a hagyományosan passzív pozíciójából viszi utazásra a nézőt egy olyan helyre, ahol állandóan aktívnak kell lennie 
A “SELFY” ti vagytok őköztük, miközben önmagunk vagyunk – együtt.

Szokásaink és hagyományaink évszázadok során alakultak ki és mindig szoros kapcsolatban álltak a minket körülvevő élőhellyel, természettel. Egy olyan világban ahol utazni és új embereket, kultúrákat megismerni könnyebb, mint valaha, mennyire van annak értelme, hogy valaki az egész életét azzal az emberrel élje le, akivel először szerelembe esett? Mennyi értelme van a szuverén nemzet mellett kardoskodni, mikor a legnagyobb problémák, melyekkel szembe kell néznünk, globálisak? Lehetséges-e még egyáltalán autentikus mikor-közösségekről beszélni?

Cserpes Gyula óbecsei (Vajdaság, Szerbia) származású táncos, előadóművész és koreográfus. Gyula alkotói munkássága a “Revive the castle” című térspecifikus előadással kezdődött 2012-ben, míg a “New Age Gypsies” c. duett volt a táncszínházi bemutatkozása. Első független darabja a “The Bridge” bemutatója a brüsszeli Volksroomban volt 2013. novemberében. A “The Bridge” azóta Mexikótól Bécsig, Párizstól Budapestig a világ számos szegletében megfordult. Gyula új kreációja, a “SELFY” világpremierje 2016. januárjában volt Ljubljanában.

STÁBLISTA:
Alkotó, előadó: Cserepes Gyula
Fény: Ints Plavnieks
Zene: Mádi László
Producer: Cserepes Gyula
Koprodukció: Zavod En-Knap

Támogatók: Műhely Alapítvány, Új Előadóművészeti Alapítvány, OFF Alapítvány, Stanica (SK), Garage-29 (BE)

 

Aktuelt


Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember.

A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.

A Lóvátett lovagok Shakespeare legjátékosabb komédiája. Naná, hogy több mint 246 szójátékot tartalmaz – ott van mindjárt a címe!

PÅ PLAKATEN


A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.