Program


Aliyah DaDa - vetítés közönségtalálkozóval

Aliyah DaDa - vetítés közönségtalálkozóval

Aliyah DaDa - vetítés közönségtalálkozóval
román dokumentumfilm, 115 perc, 2015
román nyelven, angol és magyar felirattal
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. szeptember 29. péntek, 18:30

Rendező: Oana Giurgiu

Szereplők: Tristan Tzara, Marcel Iancu (archív felvételek)
Zenéjét szerezte: Sebastian Zsemlye, Alex Dragomir

Az Aliyah DaDa a romániai zsidók százharminc éve kezdődött, és több hullámban lezajlott palesztinai emigrációját mutatja be, különös tekintettel a zsidók és a románok közötti kapcsolat tükrében. A modern Románia, Kelet-Európa és Izrael Állam történetébe, 20. századi átalakulásába mélyen beleágyazott folyamat az egyéni és kollektív emlékezet részeként, kulturális és társadalmi változások keresztmetszetében jelenik meg Oana Giurgiu filmjében, aki sikeres producerként több fesztiváldíjas román, illetve koprodukciós alkotást is jegyez (Miért én?, Sieranevada, Varga Katalin balladája, Aglaja, Anyai szív).

Első rendezése egyfelől személyes, másrészt alaposan dokumentált kulturális-történelmi kalandozás, amelyben a romániai zsidók és a románok több generáción átívelő, olykor abszurd, máskor paradoxális viszonya interjúk, visszaemlékezések és a rendező kommentárjai nyomán elevenednek meg. Giurgiu a román származású dadaista művészek, Tristan Tzara és Marcel Iancu előtti főhajtásként papír-kivágásos kollázstechnikát alkamaz a történelmi folyamatok megjelenítésére, mely dokumentumfilmjét formanyelvileg is izgalmas kísérletté avatja.
A film a Contact Zones. Transnational Encounters, Dialogues and Self-Representation in Contemporary Eastern European Literature, Cinema and Visual Cultures című nemzetközi konferencia (2017. szept. 28-30. ELTE, BTK) keretében kerül bemutatásra.

A vetítést angol nyelvű beszélgetés fogja követni, melynek résztvevői Oana Giurgiu, a film rendezője, Doru Pop és Margitházi Beja filmszakértők lesznek.
 
A rendezvény támogatója a Budapesti Román Kulturális Intézet.
Díjak: Gopo Gála 2017: Legjobb dokumentumfilm.

Ajánlatunk


Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


Szergej Prokofjev HÁBORÚ ÉS BÉKE Kortárs opera Opera tizenhárom jelenetben, két részben, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!