Program


Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze zongoraestje lengyel szerzők műveiből - Itt és most 2022 tavasz

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 30. szerda, 19:00

Lutosławski: Népdalok (improvizációval)
Szymanowski: cisz-moll prelúdium és fúga (improvizációval)
Paderewski: Miscellanea, op. 16 – 4. B-dúr noktürn (improvizációval)
Chopin: a-moll mazurka, op. 67/4 (improvizációval)
SZÜNET
Sikorski: Hymnos
Schaeffer: Non-Stop
Zygmunt Krauze: Nightmare Tango; Refrain; Stone Music

Zygmunt Krauze (zongora)

Zygmunt Krauze napjaink egyik legismertebb lengyel zeneszerzője, ám nemcsak saját kompozícióival szerzett hírnevet, hanem zongoristaként is bejárta Európa, Amerika és Ázsia koncerttermeit. Pierre Boulez meghívására lett 1982-ben az IRCAM művészeti tanácsadója, az általa alapított Warsztat Muzyczny lengyel kamaraegyüttest 25 éven át vezette. Munkásságát számos francia és lengyel állami kitüntetéssel ismerték el. Budapesti hangversenyén saját művei mellett 20. századi lengyel zeneszerzők darabjait szólaltatja meg. A lengyel zene legmeghatározóbb alakjának mind a mai napig Fryderyk Chopint tekintik: népi ihletésű darabjaival megteremtette a lengyel nemzeti zene alapjait. Életműve nagy hatással volt a századforduló lengyel művészeire, többek közt Ignacy Jan Paderewskire, aki maga is főként romantikus zongoradarabokat komponált, és Karol Szymanowskira, akit komolyan foglalkoztatott a nemzeti stílus továbbfejlesztésének gondolata. Bár Witold Lutosławski már teljesen egyéni hangot ütött meg műveiben, fiatal korában rá is mély benyomást gyakorolt a népzene. A hangverseny első felének alkotásait saját improvizációival egészíti ki Zygmunt Krauze, majd a második részben saját szerzeményei mellett megszólal két, Magyarországon kevéssé ismert komponista, Tomasz Sikorski és Bogusław Schaeffer egy-egy darabja.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki mindent mer, annak lesz igaza! Aki felrúgja a szabályokat, az hozza majd a törvényeket, és aki a legtöbbet meri, annak az igaza lesz a legerősebb. És ráébredtem, hogy a hatalom mindig annak a kezébe kerül, aki hajlandó megragadni. Hogy csak merni kell. Ennyi az egész. És akkor elhatároztam, hogy én merni fogok.”

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

„Jön a fordulat. Tudom. Érzem. Már jön, aki azt fogja kiabálni: Félre! El az útból! És csak özönlik a többi is utána, és azt üvöltik mind: "Félre! Helyet! Helyet! Helyet!" Meglátod, a fiatalok mindjárt bekopognak az ajtómon, és..." Részlet a darabból.

Ajánló


Hőseink mindent megtesznek, hogy megtalálják a receptet ebben a szellemes, frivol, sikamlós és pikáns komédiában. És még az is kiderül,…

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!