Program


Winand Gábor Emlékkoncert

Winand Gábor Emlékkoncert

A legnagyobb jazzénekesek egyikére, az idén júniusban, 57 évesen elhunyt Winand Gáborra emlékezünk pályatársaival, művészbarátaival a BMC Koncerttermében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 26. vasárnap, 19:00

Winand Gábor Emlékkoncert

Közreműködik:
Balázs Elemér Group
Barcza Horváth József – nagybőgő, basszusgitár
Czibere József – ütőhangszerek
Dés András – ütőhangszerek
Elsa Valle – ének
Fekete István – trombita
Fekete-Kovács Kornél – trombita
Ferenczy András – ének
Gadó Gábor – gitár
Glaser Péter – nagybőgő, basszusgitár
Gyárfás István – gitár
Hajdu Klára – ének
Hárs Viktor – nagybőgő, basszusgitár
Juhász Gábor – gitár
Kőszegi Imre – dob
Lakatos Ági – ének
Oláh Kálmán – zongora
Orbán György – nagybőgő
Pocsai Kriszta – ének
Szakcsi Lakatos Béla – zongora
Szakcsi Lakatos Béla Jr. – zongora
Szakonyi Milán – ének
Szalay Gábor – gitár
Szőke Niki – ének
Tisza Bea – ének
Zana Zoltán – szaxofon

Winand azok közé az énekesek közé tartozott, akik újraértelmezték az emberi hang és a hangszeres játék kifejezésmódjának viszonyát. Látható erőfeszítés nélkül, zavarba ejtő könnyedséggel mozgott a regiszterek között, de a legelképesztőbb improvizációinak felszabadultsága volt. Első szólóalbuma, a Corners of My Mind 2002-ben rögtön elnyerte a ’Choc de l’année’ kitüntetést a legfontosabb francia jazzújságtól, a Jazzmantől. További, a BMC Recordsnál megjelent lemezei is mind jelentős nemzetközi sikert értek el, és zenekaraival számos külföldi meghívást kapott. Az emlékének szentelt koncert teljes jegybevételét a Magyar Jazz Szövetség szervezésében, 2022-ben megvalósítandó Winand Gábor Jazz-énekverseny megrendezésére szánják a szervezők.

Ajánlatunk


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!