Útibeszámolók: Hegyizene
Szendőfi Balázs természetfilmje az Erdélyi-szigethegységről (2024, 75’)
A vetítés után beszélgetés a rendezővel
Szendőfi Balázs természetfilmje az Erdélyi-szigethegységről (2024, 75’)
A vetítés után beszélgetés a rendezővel
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: október 16. szerda, 18:30
Az „Útibeszámolók” sorozat rendhagyó októberi programjában Erdély egyik kevésbé ismert, gyönyörű vidékét nem állóképes vetítéssel kísért előadásban mutatjuk be, hanem egy 75 perces filmben, amelynek megtekintése után a nézőknek lehetőségük lesz kérdezni a rendezőtől a forgatás körülményeiről, személyes élményeiről, tapasztalatairól.
Az Erdélyi-szigethegység számos területe mind tudományos feltártságában, mind a köztudatban némileg „fehér folt”. Románia nyugati határához, így Magyarországhoz is közel helyezkedik el, a Partium és Erdély határán. Sok folyó, köztük a Berettyó, a Körösök, a Meleg-Szamos és az Aranyos forrásvidéke található az itt tömörülő, 145 millió éves hegységtömbben. Európa legváltozatosabb karsztvidékét rejti, amit teljes egészében a víz formál a mai napig. Huszonöt emeletnyi magasságú barlangbejáratok, százméternyi mélységben ásító zsombolyok, föld alatti gleccserek, felfakadó és ismét a föld alá bukó búvópatakok világa ez. Itt zsonganak Európa utolsók között számon tartott őserdei is.
A filmben megszólal a táj, a valóságban is megszólít minket a mesélő hangján keresztül, és a már-már valószínűtlen, meseszerű vadregényesség bemutatása mellett kendőzetlenül szembesít bennünket azzal, mennyire lelketlenül és milyen drasztikusan pusztítjuk még a megközelíthetetlen hegyek őstermészetét is, napról napra kevesebbet hagyva belőle.
A film zenéje nemcsak kísérőzene. Mint a cím is mutatja, fontos, talán a mesélővel egyenrangú szerepe van az üzenet közvetítésében, amit nem lehetséges csak szavakkal és képekkel elmondani. Fekecs Ákos és Szendőfi Balázs handpan-basszusgitár duettjei festik alá a jeleneteket, a sziklák közt csobogó víz lágy állhatatosságával közvetítve az Erdélyi-szigethegység hangulatát.
a film hossza: 75’
mesélő: Nagy Katica
írta, rendezte, fényképezte, vágta: Szendőfi Balázs
rendezőasszisztens: Tószögi György és Szűcs Gábor
zeneszerző: Szendőfi Balázs (fretless basszusgitár) és Fekecs Ákos (handpan és nyelves dob)
hangmérnök: Pálfi Balázs, Sonic Garden Stúdió
producer: Szendőfi Balázs
forgalmazza: PannonGreen Természetügyi Alapítvány
besorolás: art-film
korhatár: 6 éven aluliak számára nem ajánlott
A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Dumaszínház est
Dumaszínház est
Femi Kuti az afrobeat legenda, Fela Kuti legidősebb fia, aki természetesen nemcsak édesapjának köszönhetően ismert és elismert zenész, komponista és…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!