Program


Ton Koopman és az Amsterdam Baroque Orchestra / BTF 2020

Ton Koopman és az Amsterdam Baroque Orchestra / BTF 2020

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 8. szerda, 19:30

Händel: La resurrezione

 

Egy angyal: Paola Valentina Molinari 

Mária Magdolna: Yetzabel Arias Fernandez

Mária, Kleofás felesége: Chiara Brunello

Szent János: Tilman Lichdi

Lucifer: Renato Dolcini

A világhírű Amsterdam Baroque Orchestra 2019-ben ünnepelte alapításának 40. évfordulóját. A Budapesti Tavaszi Fesztiválra az együttes és alapító karmestere Händel itáliai korszakának egyik legnagyszerűbb kompozíciójával, a Feltámadás című oratóriummal érkezik, a hangverseny a húsvéti ünnepek kiemelkedő művészi eseményének ígérkezik.

A holland csembaló- és orgonaművész, zenetudós és karmester, Ton Koopman immár négy évtizede a historikus zene egyik meghatározó alakja, huszonöt éve hívta életre az Amsterdam Baroque Orchestrát. Az együttes repertoárjának centrumában Johann Sebastian Bach életműve állt. A hamarosan a legrangosabb régi hangszeres zenekarok között jegyzett formációval Koopman a legfontosabb európai és tengerentúli koncerttermek visszatérő vendége lett.

1994-ben fogott neki kivételesen ambiciózus hanglemez-vállalkozásának: felvette Bach valamennyi egyházi és világi kantátáját, majd Bach egyik jelentős elődjének, Dieterich Buxtehude műveinek összkiadását indította el. Koopman előadóművészi és zenetörténészi munkáját számos díjjal ismerték el, 2006-ban Lipcse város Bach-díját, 2012-ben Lübeck Buxtehude-díját nyerte el. Lemezfelvételeit a legrangosabb szakmai lapok tüntették ki, 2017-ben pedig az Edison Classical Award díjazottja volt.

A koncert a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében a Müpa szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!