Program


Tánc a Kertben - #kaméleon no.1.

Tánc a Kertben - #kaméleon no.1.

A #kaméleon projekt a Willany Leó társulat folyamatos megújulásra való törekvésének egyik materializálása: félévente egy-egy meghívott, külsős alkotó bevonásával igyekeznek magukat újra definiálni és lehetőséget adni arra, hogy az improvizáció és a kortárstánc végtelennek tűnő fogalmához újabb gondolatokat adhassanak, ezzel gyarapítva a hazai kortárs kánont.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. szeptember 4. vasárnap, 19:30

Tánc a Kertben - #kaméleon no.1.
Az előadás hossza: 60 perc

A vendégkoreográfusokkal létrejövő munkák – bár bemutatókkal végződnek – folyamata legalább annyira hangsúlyos és fontos: a jelenleg közel 16 fiatal táncművészből és 16 zenészből álló társulat folyamatosan cserélődő, kisebb csoportokban tanulhatnak egymástól. Azért, hogy az alkotófolyamatok valóban ezekért az értékekért tudjanak harcba szállni, a Társulat olyan művészeket hív meg, akik eddigi munkásságuk során hasonló értékek mentén dolgoztak.

Ezúttal Vadas Zsófia Tamara koncepciója kerül színpadra, arra a szimbiózisra és kollektív tudatra építve, amely a próbák során a tagok között spontán megszületett.

Alkotó táncművészek: Engelmann András, Gaál Júlia, Keresztes Patrik,
Kiss Rebeka Petra, Lukács Levente, Rácz Réka, Temesvári Zsófia, Váth Máté

Dramaturg: Szabó-Székely Ármin
Jelmez: Vass Csenge
Fénytervező: Dézsi Kata
Produkciós vezető: Partig-Kis Erika
Koreográfus: Vadas Zsófia Tamara
Művészeti vezető: Grecsó Zoltán
Koprodukciós partner: Katlan Csoport

Támogatók: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap,
MU Színház, Trafó Kortárs Művészetek Háza, Műhely Alapítvány

ESŐNAP:2022.09.06 21:00
Tájékoztató eső, rossz időjárás esetére >>>

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39

Ajánló


Van, hogy muszáj mindenestül elmerülni egy igazi klasszikus világában: a Szegedi Kortárs Balett családi mesebalettje erre ad lehetőséget a família…

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!