Szláv romantika
Az orosz zene történetében a balett egyike a legfontosabb műfajoknak: a jelentős zeneszerzők életművében kulcsszerepet töltenek be egész estét betöltő nagy táncjátékaik.
Az orosz zene történetében a balett egyike a legfontosabb műfajoknak: a jelentős zeneszerzők életművében kulcsszerepet töltenek be egész estét betöltő nagy táncjátékaik.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: január 23. csütörtök, 19:00
Műsor:
P. I. Csajkovszkij: Csipkerózsika — szvit, op.66, TH 234 23'
A. Hacsaturján: Spartacus — Adagio a 2. szvitből 9’
***
A. Dvořák: Szláv táncok 25’
B. Smetana: Moldva 12’
Vezényel: Bogányi Tibor
Az orosz zene történetében a balett egyike a legfontosabb műfajoknak: a jelentős zeneszerzők életművében kulcsszerepet töltenek be egész estét betöltő nagy táncjátékaik. E sajátos repertoárból ad ízelítőt tatabányai hangversenyének első félidejében a Győri Filharmonikus Zenekar. Előbb Csajkovszkij utolsó nagy balettje, az 1890-ben bemutatott Csipkerózsika zenéjéből összeállított szvit hangzik el, majd Hacsaturjan a szabadságért életét áldozó gladiátor, Spartacus történetét elmesélő világsikerű darabjának önállóan is gyakorta hallható, a romantikus hagyományt örmény zenei motívumokkal izgalmasan ötvöző Adagiója csendül fel. A hangverseny második felében a cseh zene mestereié a szó: előbb Dvořák pompás Szláv táncaiból kapunk színes válogatást, a programot Smetana szárnyaló dallamokban és táncos ritmusokban gazdag népszerű szimfonikus költeménye, a Moldva zárja. A Győri Filharmonikus Zenekart Bogányi Tibor vezényli.
Stefanie True (szoprán) művészeti vezető és barokk hegedű: Midori Seiler barokk gesztika: Sigrid T’Hooft
A darab Rudolf trónörökös és Vetsera Mária szenvedélyes, romantikus és tragikus véget érő kapcsolatát meséli el, drámai muzsikával és hatalmas slágerekkel. A fiatal Rudolf abban a pillanatban ismerkedik meg a tizenhét éves bárónővel, amikor minden összeomlani látszik körülötte.
Bernard Slade 1975-ben írta Jövőre veled ugyanitt című vígjátékát, amelyet Tony-díjra jelöltek, majd a filmadaptációjáért az Oscar-jelölést is begyűjtötte. A darab több mint 1400 előadást ért meg a Broadwayn, a világ több országában is bemutatták. A történet szereplői Doris és George, akik ugyan mással élnek házasságban, mégis minden évben egy februári hétvégét egymással töltenek, az évek során pedig a kaland mély emberi kapcsolattá válik.
ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budapesti Akadémiai Kórustársaság (karigazgató: Balassa Ildikó) Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Guido Mancusi
A hatvanas évek elején ki - majd visszadiszidál egy tipikusan angyalföldi család: Fenyőék. A fiatal Mikibe (darabunkban Ricky) eddigre mélyen…
Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!