
STABAT MATER - A Gödöllő Táncszínház előadása
Művészetek Háza Gödöllő
Helyszín: F51-52 Nagy táncterem
Esemény kezdése: 2024. 03. 26. (kedd) 18.30
30 perc szünet nélkül
Művészetek Háza Gödöllő
Helyszín: F51-52 Nagy táncterem
Esemény kezdése: 2024. 03. 26. (kedd) 18.30
30 perc szünet nélkül
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. március 26. kedd, 18:30
A siralomének, amely Mária keresztfa mellett megélt fájdalmáról szól, Vivaldi zenéjében megható, mély érzéseket kiváltó alkotás. A fiát elvesztő édesanya gyászának olyan súlya és mélysége van melynek az átérzésére tett kísérlet önmagában lehetetlen próbálkozás. Egyedül az elementáris szomorúság marad, amit érezhetünk azért az emberért, aki meghalt a bűneinkért.
A zene és mozdulatok élményt adhatnak, hogy talán osztozhatunk némiképp a gyászban, és átélhetünk egy töredéket abból a fájdalomból, amit a Messiás anyja érzett gyermeke elkerülhetetlen kivégzése közben.
Koreográfia: Szabó Áron
Közreműködnek:
Dorner Réka, Egri Vanda, Mánya Virág, Radnóti Eszter, Szabó Míra
Gödöllő Táncszínház táncosai
Az előadás időtartama: 30 perc, szünet nélkül
A változtatás jogát fenntartjuk.
Az előadást a KIM támogatja.
A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.
A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy csapásra meghódította a közönségszívét. Nyáron Manderley újra kitárja kapuit a borzongásra, izgalmakra, romantikára és sodró dallamokra vágyók előtt!
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.
Zenés játék a Rátonyi Róbert Színház előadásában
Két férfi életközepi válságát ismerhetjük meg Neil Simon eredetileg színdarabnak íródott, de 1968-ban filmként is debütáló vígjátékában
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!