Program


Sárik Péter Trió x Beethoven / BTF 2020

Sárik Péter Trió x Beethoven / BTF 2020

A Sárik Péter Trió Beethoven-műveket feldolgozó lemeze 2016-ban jelent meg. A szimfóniák és zongoraszonáták világában tett kirándulást a közönség óriási lelkesedéssel fogadta.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 15. szerda, 19:30

SÁRIK PÉTER TRIÓ X BEETHOVEN

Beethoven–Sárik Péter: c-moll zongoraszonáta, op. 10/1 – 3. tétel, Prestissimo
Beethoven–Sárik Péter: D-dúr zongoraszonáta, op. 10/3
Beethoven–Sárik Péter: Nyolc dal – Marmotte, op. 52/7
Beethoven–Sárik Péter: 3. (Esz-dúr, Eroica) szimfónia, op. 55
Beethoven–Sárik Péter: 9. (d-moll) szimfónia, op. 125 – Örömóda
Beethoven–Sárik Péter: Esz-dúr zongoraszonáta, op. 27/1 – Quasi una fantasia
Beethoven–Sárik Péter: 7. (A-dúr) szimfónia, op. 92 – 2. tétel, Allegretto
Beethoven–Sárik Péter: cisz-moll (Holdfény) zongoraszonáta, op. 27/2 – 1. tétel, Adagio sostenuto
Beethoven–Sárik Péter: 9. (d-moll) szimfónia, op. 125 – 2. tétel, Molto vivace

A trió tagjai: Sárik Péter – zongora, Fonay Tibor – nagybőgő, Gálfi Attila – dob

A Sárik Péter Trió Beethoven-műveket feldolgozó lemeze 2016-ban jelent meg. A szimfóniák és zongoraszonáták világában tett kirándulást a közönség óriási lelkesedéssel fogadta. „Megtisztelő és hatalmas feladat egy olyan korszakalkotó zeneszerző műveit feldolgozni, mint Beethoven. Mint minden újragondolásnál, itt is nagyon fontosnak tartottam megőrizni a szerzemények eredeti üzenetét és hangulatát. Emellett megpróbáltam elképzelni, hogy a Mester miként hangszerelné meg kompozícióit, ha lenne egy olyan nagyszerű jazztriója, mint nekem” – vallotta Sárik Péter.
„Úgy gondolom, ma is merész, karakteres és újító szellemű lenne. Ezt az irányt követtük mi is a feldolgozásoknál, így valószínűleg többször meglepjük majd a közönséget, hisz bátran használjuk a ma divatos ritmusokat, a modern jazz és a popzene stílusjegyeit. Nagyszerű játék ez, és többszörösen bebizonyosodott, hogy az igazán nagy művek nem csak az idő próbáját állják ki, hanem mai környezetbe kerülve újjászületnek, és olyan hatást keltenek, mintha most írták volna őket.”

A koncert a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Gary úgy érzi, mindent megad a családjának. Értük dolgozik állandóan, ügyfeleivel is ezért jár el golfozni, meccsekre. Maggie magányosnak és elveszettnek érzi magát a házasságukban. Nem tudja, mit akar, csak azt, hogy képtelen így folytatni. Két középkorú ember. Egykor elkötelezték magukat egymásnak, a hétköznapok sűrűjében azonban egyszer csak elsodródtak egymástól. Mások már a vágyaik, mások a céljaik.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!