Program


Prunyi Ilona, Banda Ádám és Matuska Flóra - Kamarazene karnyújtásnyira

Prunyi Ilona, Banda Ádám és Matuska Flóra - Kamarazene karnyújtásnyira

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 28. hétfő, 19:00

Mozart: 26. (B-dúr) hegedű-zongora szonáta, K. 378
Dohnányi: cisz-moll hegedű-zongora szonáta, op. 21

SZÜNET

Boëllmann: G-dúr zongoratrió, op. 19

Banda Ádám (hegedű), Matuska Flóra (cselló), Prunyi Ilona (zongora)

Prunyi Ilona minden évben különleges műsorral örvendezteti meg a Solti terem közönségét, így a következő alkalomra is izgalmas darabokat válogatott össze a késő romantika és a századforduló korszakából. Az este első két zeneszerzője az 1870-es évek szülötte, akikre fiatal éveikben még erős hatást gyakoroltak a 19. század mesterei. Dohnányi 1912-ben bemutatott szonátáján Brahms stílusjegyeit fedezhetjük fel, ugyanakkor már saját hangja is megmutatkozik. E szenvedélyes zene egyik különlegessége, hogy a szerző tematikus egységet és kapcsolatot hozott létre a három tétel között. Az ifjú Szkrjabinra Chopin zongoradarabjai tettek mély benyomást, 1905 és 1908 között keletkezett szimfonikus költeménye azonban már misztikus filozófiájának egyik kulcsfontosságú darabja. A harmadik komponista, a francia Léon Boëllmann ugyan egy évtizeddel korábban látta meg a napvilágot, és korai halála miatt már nem élhette meg a modern stílusirányzatok megjelenését, 1895-ös zongoratriója mégis kísérletező kedvéről ad tanúbizonyságot, mivel a klasszikus négytételes forma helyett két nagyobb lélegzetű részben gondolkodott. Prunyi Ilona és egyik állandó kamarapartere, Banda Ádám mellett két ifjú tehetséget köszönthetünk a pódiumon: a 2019-es Bartók Világversenyen második díjat nyert Balogh Ádámot, valamint a Zeneakadémia idei újévi koncertjén szólistaként bemutatkozó Matuska Flórát.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A tánc-thrillerben felbukkanó alakok kettős kötődésűek: egyrészt leképezik az alapmű karaktereit, másrészt lakói vagy alkalmazottai a műintézménynek. A Herceg anyja – nálunk gyógyító apáca. Alexander – medikustárs, aki bár óvná barátját, fellépése hatástalan. Siegfried – a láncok és erőszak, a fizikai bántalmazás helyett a kedvességre és türelemre hangsúlyt fektető fiatal orvos, akibe Odette – épp e gesztusait félreértve – menthetetlenül beleszeret.

Szabó Magda műve talányos életet zár be egy olyan szimbolikus ajtó mögé, amely felnyitására mindannyian áhítozunk. A kriminek sem utolsó történetben a nyomozás a két nő belső világába vezet.

Ajánló


A BFZ áprilisi Haydn–Mozart-koncertje a márciusi műsor párjának tekinthető.

“Mert van a Stradivari és egy átlagos hegedű, A Stradivari Stradivari, a másik meg középszerű! És én hazudhatnék neked tovább,…

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!