Program


Kontroll, befolyásolás, manipuláció – avagy maradjak-e az, aki voltam?

Kontroll, befolyásolás, manipuláció – avagy maradjak-e az, aki voltam?

Miért ragaszkodunk szerepeinkhez? Hogyan kontrollálunk és manipulálunk másokat, önmagunkat, csak azért, mert van egy elképzelésünk a világról és nem szeretnénk, hogyha az sérülne, változna?
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. április 13. szombat, 10:00

Születésünktől fogva környezetünk folyamatosan formál minket, de akarva, akaratlanul mi is befolyásoljuk a körülöttünk lévőket. Ez maga az együttműködés, kommunikációnk egyik célja. Kapcsolatainkban változunk, gyarapodunk, de a kérdés mindig ott leng körülöttünk: hogy kerülnek köreinkbe adott emberek; kik ők és mit akarnak tőlünk? Ez, mindannyiunk kérdése, még ha nem is mondjuk ki. Azonban, hogyha valódi válaszokat keresünk, mindenekelőtt arra kell rájönnünk, hogy mi kik vagyunk, és mit akarunk tőlük, mit jelentenek kapcsolataink, hol és hogyan vagyunk mi magunk jelen saját terveinkben, stratégiáinkban.
Miért ragaszkodunk szerepeinkhez? Hogyan kontrollálunk és manipulálunk másokat, önmagunkat, csak azért, mert van egy elképzelésünk a világról és nem szeretnénk, hogyha az sérülne, változna?

Életünk egy adott időszakában (kinek előbb-kinek utóbb) felvetődik a kérdés, hogy mi lett volna, ha…akkor és ott máshogy döntünk. Vajon akkor hogy alakult volna az életünk? Most boldogabbak lennénk? A választ mindezekre nehéz egyedül megtalálni, hiszen maga a kérdés is az ember társas lény meghatározottságából ered, ezért párbeszédek kellenek hozzá, közösségi élmények, gondolataink, érzéseink kimondásainak a gyakorlása, minták.

Arnóti András író, képzőművész, a festészet és a kommunikáció-elmélet tanára, a "Casablanca" önismereti csoport alapító vezetője egy háromórás csoport keretein belül biztosít játékteret az említett eszközök begyakorlására.

Ajánlatunk


Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a…

19:00 Kapunyitás 20:00 Beton.Hofi 22:00 Krúbi Beton.Hofi Rap Artist Krúbi háromszoros Fonogram-díjas énekes, rapper, zeneszerző, szövegíró. Első dalában, a 2017…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!