Koncert No. 5
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. július 19. kedd, 19:30
J. S. Bach:
d-moll hegedűverseny(BWV 1052R)
d-moll kettősverseny (BWV 1043)
D-dúr hármasverseny (BWV 1064)
Kelemen Barnabás (hegedű)
Kokas Katalin (hegedű)
Vilde Frang (hegedű)
Arcangelo (művészeti vezető: Jonathan Cohen)
Tanyejev: g-moll zongoraötös, op. 30
Baráti Kristóf (hegedű)
Alissa Margulis (hegedű)
Maxim Rysanov (brácsa)
Kokas Dóra (cselló)
Lukas Geniušas (zongora)
Kelemen Barnabás, Vilde Frang, Kokas Katalin és napjaink legizgalmasabb historikus együtteseinek egyike, a Jonathan Cohen által vezetett Arcangelo előadásában három Bach-hegedűversenyt hallhatunk a koncert első félidejében. Egyén és közösség kapcsolatának feltérképezésében kevés zenei műfaj jutott olyan messzire, mint a barokk versenymű. Bár Bachtól csak két eredeti hegedűverseny maradt fenn, a kutatók egybehangzó véleménye szerint számos csembalóversenye fogant eredetileg hegedűversenyként: ezek közül a koncertet nyitó d-moll darab a legfontosabbak egyike (Bach mindhárom tételét beolvasztotta különböző kantátáiba). Ezt Bach népszerű kettősversenye követi, végül az eredetileg három csembalóra írott D-dúr darab zárja az est első részét. A második rész egyetlen nagyszabású kompozícióé, mégpedig egy valódi ritkaságé. Szergej Tanyejev 1911-ben komponálta g-moll zongoraötösét, amikor a Moszkvai Konzervatórium igazgatójaként működött. A lenyűgöző mesterségbeli tudásról tanúskodó, hatalmas érzelmeket és hangtömegeket megmozgató, posztromantikus mű vonós szólamait Baráti Kristóf, Alissa Margulis, Maxim Rysanov és Kokas Dóra játsszák, az irgalmatlan nehézségű zongoraszólamot pedig a fiatal nemzedék egyik legizgalmasabb zongoraművésze, az orosz-litván Lukas Geniušas szólaltatja meg.
Minden normális, modern férfinak három menyasszony az ideális, csak légiutas-kísérők legyenek, és menetrend szerint elkerüljék egymást.
A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.
Pietro Mascagni MESSA DI GLORIA / PARASZTBECSÜLET Koncertszerű előadások magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal
Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!