Program


Három temető, négy tematikus művészeti séta - Fiumei úti séta I.

Három temető, négy tematikus művészeti séta - Fiumei úti séta I.

Fiumei úti séta I.
Blaha Lujzától - Radnóti Miklósig.
A sétát Hargitay D. Dávid, művészettörténész vezeti.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. szeptember 23. vasárnap, 16:00


A műtárgy.com által  elsőként meghirdetett „Rejtett szimbólumok, történetek:  Egy rendhagyó séta a Fiumei úti temetőben”  című programunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel kibővítve tovább folytatjuk, immár hagyományt teremtve.

A Fiumei úti sírkertben egy művészettörténész – kutató  segítségével sétáink során a sírhelyek előtt állva betekintést nyerhetünk a „kulisszatitkokba”, avagy hogyan befolyásol  egy életmű egy síremlék felállítását, hogyan adja tovább üzenetét az elkészült mű  az utókornak?  Tapasztalataink szerint a Fiumei úti temetőben kiapadhatatlan  a híres emberek tárháza, azok eddig kevéssé ismert történetei,  ezért két részre osztjuk ezen sétánkat,  Blaha Lujzától – Radnótig,  majd Deáktól   Batthyányiig.  Megelevenedik többek között tehát Blaha Lujza emléke, aki színjátéka mellett méltósággal fogadta  az idő múlását is, de mindezek mellett azonban még megtanult vitorlázni is, beláthatunk majd Radnóti Miklós tragédiájába, hogyan élte meg ezen tragédiát önmaga, és hogyan felesége, Gyarmati Fanni? Ki volt Gombaszögi Frida, hogyan lett korának leghíresebb színésznőjéből egy sajtóbirodalom vezérigazgatója… és hogyan fosztotta meg mindettől a történelem viharos évtizedei…és hogyan hirdeti mindezt mauzóleuma?   Mi volt Csontváry, a festőóriás igaz története, mi volt alkotásainak kalandos története?  Sok -  sok ezernyi kérdés.

Szeretettel invitálunk mindenkit a Fiumei úti sétáinkra, mindazokat, akik szeretnék gyakorolni az emlékezés művészetét, ahol helye van a tiszteletadásnak, de a nevetésnek is, egyben hozzájárulva az általános műveltségünk gyarapításához.

A sétát Hargitay D. Dávid, művészettörténész vezeti.
 

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Ajánló


A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab…

Az Attraction Látványszínház, a Britain's Got Talent 2013-as győztes csapata, először ad egészestés show-t Magyarországon! A fantasztikus látványú és koreográfiájú…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!