Program


EurOpus - Sarah Chaksad Songlines
2

EurOpus - Sarah Chaksad Songlines

Az 1983-ban született bázeli szaxofonos Sarah Chaksad zenekarvezetőként és komponistaként is meglehetősen szokatlan utat választott: a nagyobb formációktól halad a kisebbek felé. Miután komoly visszhangot keltett 16 fős nagyzenekara, a Sarah Chaksad Orchestra, illetve a csupa hölgy alkotta 15 fős International Female Musicians Collective (IFMC) révén, a közelmúltban két női és négy férfi muzsikustársával – valamennyien kiemelkedő tehetségek..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 10. péntek, 20:00

EurOpus | Sarah Chaksad Songlines (CH/IR/NO/AT)

Közreműködik:

    Lisette Spinnler - ének
    Sarah Chaksad - altszaxofon, kompozíciók
    Hildegunn Øiseth - trombita, kecskeszarv kürt
    Pepe Auer - basszusklarinét
    Malcolm Braff - zongora
    Marc Mezgolits - basszusgitár
    Gregor Hilbe - dob

Az 1983-ban született bázeli szaxofonos Sarah Chaksad zenekarvezetőként és komponistaként is meglehetősen szokatlan utat választott: a nagyobb formációktól halad a kisebbek felé. Miután komoly visszhangot keltett 16 fős nagyzenekara, a Sarah Chaksad Orchestra, illetve a csupa hölgy alkotta 15 fős International Female Musicians Collective (IFMC) révén, a közelmúltban két női és négy férfi muzsikustársával – valamennyien kiemelkedő tehetségek és a nemzetközi színtér jól ismert személyiségei – megalapította Songlines névre hallgató európai szeptettjét.

Sarah Chaksad altszaxofonja mellett Hildegunn Øiseth, az IFMC-ben is játszó norvég trombitás a másik muzsikus, aki különleges hangzást ad minden szerzeménynek – olykor egyedi, kecskeszarvból készített kürtjével. Lisette Spinnler Svájc egyik legismertebb énekművésze, akinek különös erőssége a spontán, kellemes és eleven improvizáció. Az Opust több ízben is megjárt Christoph „Pepe” Auer tiroli szaxofonos, a rangos osztrák Hans Koller díj nyertese, egyéni basszusklarinét játékával gazdagítja a zenei szövetet. Honfitársa, a bázelben tanuló Marc Mezgolits hangszerével igen sokban járul hozzá ahhoz, hogy a hangzás ilyen friss és modern legyen. A zongoránál a zseniális, erőteljes ritmikájú, független és kozmopolita Malcolm Braffot találjuk, míg a doboknál a rendkívül sokoldalú, szintén többszörös Opus-fellépő Gregor Hilbe foglal helyet, aki ethno és elektronikus projektekben is otthonosan mozog.

Sarah Chaksad erőteljes és érzelmekkel teli zenét ír, ez mind korábbi, mind új kompozícióira ugyanúgy igaz. A kisebb formátumnak és a válogatott zenészeknek köszönhetően a darabok ezúttal még erősebben sziporkáznak, fokozódik bennük a nyomás, a szenvedély és az intenzitás. Itt, ahol az egyéniség sokkal nagyobb szerepet játszik, és jóval meghatározóbb, mint egy nagyzenekarban, Sarah Chaksad zenéje szárnyakat kap ezen iránymutató személyiségek játéka révén: ritmikáját és dallamosságát tekintve éppúgy, mint meglepő fordulataival és kombinációival.

A zenekar bemutatkozó albuma, a 2019 nyarán felvett és tíz számot tartalmazó Songlines 2020 elején jelenik meg.

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


Önironikus este, élveboncolás szóközökkel, szerepjátékokkal a valóság elfogadásáért. Az ember erotikus megtestesülése és tárgyiasulása. Nyilvános body shaming.

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!