Program


Dvořák: Hazám-nyitány/Saint-Saëns: V.zongoraverseny/Schumann: IV.szimfónia (Lucas Debargue&Concerto)

Dvořák: Hazám-nyitány/Saint-Saëns: V.zongoraverseny/Schumann: IV.szimfónia (Lucas Debargue&Concerto)

A Concerto Budapest soron következő hangversenyén a közönség két késő romantikus ritkasággal találkozhat, mindkettőben népi, sőt egzotikus ízekkel, hiszen Dvořák Hazám-nyitánya cseh dallamokat idéz meg, Saint-Saëns „egyiptomi” ragadványnévvel emlegetett zongoraversenyére pedig nemcsak a szerző luxori téli vakációja, de jávai, spanyol és közel-keleti zenék is hatottak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. január 21. péntek, 19:30

Dvořák: Hazám – nyitány, op. 62
Saint-Saëns: V. (F-dúr, „Egyiptomi”) zongoraverseny, op. 103
Schumann: IV. (d-moll) szimfónia, op. 120


Lucas Debargue zongora
Concerto Budapest
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

A Concerto Budapest soron következő hangversenyén a közönség két késő romantikus ritkasággal találkozhat, mindkettőben népi, sőt egzotikus ízekkel, hiszen Dvořák Hazám-nyitánya cseh dallamokat idéz meg, Saint-Saëns „egyiptomi” ragadványnévvel emlegetett zongoraversenyére pedig nemcsak a szerző luxori téli vakációja, de jávai, spanyol és közel-keleti zenék is hatottak. A koncerten közelebbi ismerősünk Schumann IV. szimfóniája lesz, valamint a mindig energikus és lelkesítő karmester, Takács-Nagy Gábor.  
És akkor még nem beszéltünk az est szólistájáról, a még csak harmincegy éves francia pianistáról: Lucas Debargue bár „csak” negyedik helyen végzett 2016-ban a moszkvai Nemzetközi Csajkovszkij Versenyen, mindenki őt ünnepelte, valamint elnyerte a Moszkvai Zenekritikusok Díját is. Kalandos életpályája nem úgy alakult, mint az ünnepelt sztároké, hiszen nem zenészcsaládba született, aránylag későn, tizenegy évesen kezdett zongorázni, valamint irodalmi-művészetelméleti tanulmányok miatt néhány évre félbe is hagyta a zenetanulást. Most Saint-Saëns V. (F-dúr) zongoraversenyét játssza, amely annak ellenére ritkán hallható, hogy a bemutató idején nagy sikernek örvendett a közönség és a kritikusok körében is. A szerző, akit többek közt egyiptomi nyaralása ihletett, tengeri utazásként hivatkozott versenyművére. A darabot Dvořák Šamberk drámájához komponált Hazám című kísérőzenéjének leggyakrabban – bár nálunk még így is ritkán – előadott tétele, a cseh dallamokkal átszőtt nyitány, valamint Schumann drámai IV. szimfóniája keretezi.

Ajánlatunk


A vége egy fotográfus szerelmeinek, családjának, karrierjének, s ezzel együtt a huszadik századnak összegzésre, feldolgozásra vagy éppen lezárásra váró, viharos története.

Az Anconai szerelmesek kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, szellemes, zenés összekacsintás a hetvenes évek olasz slágereivel. Szerelem, slágerek, tánc, gegek, csipetnyi erotika, poénok, kacagás, happy end.

Ajánló


Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

"Az improvizációval és interaktivitással fűszerezett, porcukor illatú estén felülünk az érzelmi hullámvasútra, és hősünkkel együtt fejest ugrunk egy különös kalandokkal…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!