Brahms & Schumann
Közreműködik:
Dalibor Karvay — hegedű
Varga Tamás — cselló
Közreműködik:
Dalibor Karvay — hegedű
Varga Tamás — cselló
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 14. szombat, 19:00
Műsor:
C. M. von Weber: Oberon— nyitány, J.306 9’
J. Brahms: a-moll kettősverseny hegedűre és gordonkára, op. 102 32’
***
R. Schumann: 1. (B-dúr) szimfónia, op. 38, „Tavaszi” 30’
Vezényel: Rajna Martin
A német romantikus opera atyjának nevezett Carl Maria von Webernek sajnos igen rövid életpályát adott a sors: 1826-ban, mindössze negyven évesen hunyt el Londonban. Halála előtt alig két hónappal bemutatott utolsó színpadi műve, az Oberon varázslatos szépségű nyitánya indítja a Győri Filharmonikus Zenekar győri hangversenyének a 19. századi német zene mestereinek műveiből összeállított gazdag programját. Johannes Brahmsot egy életen át tartó, mély barátság fűzte a magyar származású nagy hegedűművészhez, Joachim Józsefhez – kapcsolatukat azonban 1880-ban egy magánéleti válság árnyékolta be: Joachim házasságának megromlásakor Brahms a feleség pártját fogta, s ennek következtében a hegedűs évekre megszakította vele a kapcsolatot. A zeneszerző ezt a fájdalmasan hiányzó barátságot helyreállítandó komponálta meg 1887-ben a lélek mélyéről fakadó melódiákat megszólaltató a-moll kettősversenyét: művet ilyen nemes szándékkal keveset írtak a zene történetében! A versenymű szólistái neves vendégművészek: a Bécsi Szimfonikus Zenekar koncertmestere, a nemzetközi hírű szlovák hegedűs, Dalibor Karvay és a Bécsi Filharmonikusok szólócsellistája, Varga Tamás lesznek. A koncertet Schumann 1841-ben, „A szimfóniák évében” készült lírai melódiákban gazdag B-dúr „Tavaszi” szimfóniája zárja, amelynek formai egységét a tételeket összekötő tematikus kapcsolatok finom kidolgozásával biztosította a komponista. A Győri Filharmonikus Zenekart Rajna Martin vezető karmester dirigálja.
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.
Mit keres az 1930-as évek Moszkvájában az ördög? Miért veszti el a fejét (szó szerint) az ateista irodalmi folyóirat-szerkesztő? Hogyan kerül „Hontalan” elmegyógyintézeti cellájába a Mester? Mit gondol Poncius Pilátus és Ha-Nocri (Jézus)? Milyen alkut köt Margarita az ördöggel? A sztálini elnyomás elől a regényébe menekülő Bulgakov csodálatos víziója színpadi varázslatként születik újra a Nemzetiben.
A gödöllői fénypark lenyűgöző fényekkel ünnepli Sisi-t!
A nyughatatlan hódító, a szabad életű sevillai nemes története számtalan szerzőt inspirált már. Mozart operát szerzett róla, Kierkegaard filozófiai munkát…
Pörgős vígjáték, ami egy percre sem engedi elkalandozni a nézőt.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!