BRÁCSAVERSENY Lukács/1
KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
több
KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 3. kedd, 19:30
Szűcs Máté brácsa
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Rajna Martin
Új magyar muzsikával találkozni mindig izgalmas kaland, sőt ünnep a zenekedvelőknek, kiváltképp, ha a szerző fiatal. Ezt a kettős örömöt élhetjük át Kecskés D. Balázs Brácsaversenyét hallgatva Szűcs Máté előadásában. A kétféle örömhöz harmadik is csatlakozik, ezt azonban maga a szólóhangszer szolgáltatja, hiszen hegedűversenyt sokszor hallunk, ám a brácsa, ez a dús tónusú hangszer ritkán kap lehetőséget szólószerepre. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Rajna Martin Kodály és Dvořák zenéjével (Galántai táncok, VIII. szimfónia) keretezi a kortárs magyar kompozíció megszólaltatását.
A fiatal magyar zeneszerzőgeneráció sikeres képviselője, Kecskés D. Balázs (1993) 2011-től 2014-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte tanulmányait Vajda János növendékeként, jelenleg pedig ugyanitt a zeneszerzés tanszék oktatója. Műveinek jegyzékében találunk többek között operajelenetet, zenekarra, kórusra és tenor szólistára komponált József Attila-megzenésítést, kamarazenét, szólózongora-kompozíciót, kórusművet és szimfonikus zenekari darabot. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Brácsaversenyét hallgathatja meg a közönség a világszerte sikereket arató szólista, kamaramuzsikus és zenekari művész Szűcs Máté (1978), a Berlini Filharmonikusok egykori első szólóbrácsása előadásában. A hangversenyt a Győri Filharmonikus Zenekar vezető
karmestere, Rajna Martin (1995) vezényli. A versenymű előtt Kodály színgazdag zenekari alkotása, a Galántai táncok szólal meg, a szünet után a második részt Dvořák változatos karaktervilágú, népies dallamokban bővelkedő VIII. szimfóniája tölti ki.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.
Jonathan Larson Tik-Tak… bumm! című, önéletrajzi ihletésű musicaljét először a New York-i Off-Broadwayn mutatták be, azóta bejárta a világ számos színpadát, a Netflix pedig 2021-ben készített belőle többszörösen díjazott filmet.
Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…
Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek…