Program


Bastien és Bastienne / A telefon

Bastien és Bastienne / A telefon

Wolfgang Amadeus Mozart / Gian Carlo Menotti
BASTIEN ÉS BASTIENNE / A TELEFON
Egyfelvonásos operák magyar nyelven, magyar felirattal

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: január 11. szombat, 15:00

Wolfgang Amadeus Mozart

Bastien és Bastienne

Wolfgang Amadeus Mozart alig volt 12 éves, amikor megkomponálta bukolikus kisoperáját, a Bastien és Bastienne-t, amelyet „alternatív helyszínen”, egy bizonyos Mesmer doktor kertjében adtak elő. Éppen annak a Mesmernek a házában, akinek mágnestalálmányára oly komikus hatással visszautal majd Mozart operaszerzői pályájának vége felé, a Così fan tuttéban. A források szerint a siheder Wolfgang maga költötte Colas varázsló-áriáját halandzsanyelven („Diggi, daggi, schurri, murri…”), a nyitányban pedig egészen különös tényként állapíthatjuk meg, hogy a főtéma gyakorlatilag megegyezik a jóval későbbi, beethoveni Eroica-szimfónia első tételének főtémájával…
Gyerekeknek szóló, egy kis varázslattal megspékelt szerelmi történet kerekedik most a Bastienből egy másik kis darab bevonásával, igazán alternatív helyszínen: az Operaház nagytermének előszínpadán, a zenekari árok felemelt platóján – Lotz Károly híres mennyezetfreskója alatt.

Zeneszerző: Wolfgang Amadeus Mozart
Szövegíró: Friedrich Wilhelm Weiskern, Johann Heinrich Müller, Johann Andreas Schachtner
Rendező: Valkai Andrea
Látványtervező: Mihály-Geresdi Zsófia
Dramaturg, próza: Perczel Enikő
Árnyjáték koreográfus: Kovács Domokos
Animációtervező: Czeglédi Zsombor
Játékmester: Toronykőy Attila
 

 

Gian Carlo Menotti

A telefon

Menotti 1947-es egyfelvonásos operája a bemutató idején bájos tréfa volt. Mára egy kortünet tragikomikus látlelete: a mobilkommunikáció átírta a világunkat, és új jelentésrétegeket adott a műnek is. Előadásunk egy mai nagyváros forgatagába helyezi a történetet, így nem csupán két emberről mesél, hanem arról a generációról, amely telefonon, e-mailen és közösségi portálokon éli életét, miközben lassan elfelejt a másik ember szemébe nézni. Kamaraopera kortárs fizikai színházi elemekkel és (talán) happy enddel.

Almási-Tóth András rendezését Valkai Andrea alakítja át a gyermeknézők számára.
 
Zeneszerző és szövegíró: Gian Carlo Menotti
Magyar szöveg: Huszár Klára
Almási-Tóth András rendezését az Operaház színpadára alkalmazta: Valkai Andrea
Díszlettervező: Nikon One
Jelmeztervező: Lisztopád Krisztina
Koreográfus: Pataky Klári
 

Ajánlatunk


Ötvenöt éves fennállását ünnepli az Apostol együttes. A jeles jubileumot egy „díszelőadás”, azaz egy nagykoncert keretében 2025. április 26-án a Papp László Budapest Sportarénában tartják, ahol egyedi hangszereléssel, az alkalomhoz illő, eddig még sohasem hallott dalokkal és természetesen a nagy Apostol slágerekkel készülnek egy zenei cirkusz keretében.

A nagy érdeklődésre való tekintettel, dupla Geszti Sixty koncert az Arénában!

A Cirkuszhercegben egy különös cirkusziskolába csöppenünk, amelyben a tanárnő, Demjén Natália arra keresi a választ, hogy ebben a – lassan – számítógépek által vezérelt világunkban mit jelent az a szó: cirkusz?

Ajánló


Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász…

Budapest, 2025. április 12. – A magyar rap színtér egyik meghatározó alakja, Pogány Induló nagyszabású koncerttel tér vissza, ezúttal a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!