Program


Az itáliai barokk remekei - Szenvedélyek vihara

Az itáliai barokk remekei - Szenvedélyek vihara

Támogatói jegy vásárolható!
A támogatói jegy megvásárlásával hozzájárul a KúlArt Produkció tevékenységéhez és produkcióinak létrejöttéhez. A befolyt támogatásokat teljes egészében az előadóművészek és a közreműködők finanszírozására fordítjuk.

Aktuális előadások



November 10. 19:00 

Gödöllői Királyi Kastély, Díszterem

Az itáliai barokk remekei - Szenvedélyek vihara

Előadásunk középpontjában Handel Héró és Leandrosz című, 1707-ben írt olasz nyelvű kantátája áll.A Héró és Leandrosz szerelmét elbeszélő görög mítosz a tiltott szenvedélyről és annak végzetes következményeiről szól. A kantáta kettőjük történetének végső, tragikus pillanatait jeleníti meg: miután Héró meglátja szerelme vízbefúlt testét a parton, a kétségbeeséstől, a fájdalomtól és a dühtől fokozatosan jut el a belenyugvásig, majd a hideg elszántságig, hogy kövesse szerelme sorsát, és a halálban újra egyesüljön Leandrosszal.

A mű Hérót hús-vér nőként ábrázolja, érzelmi rezdüléseire, öngyilkosságig vezető útjának lelki folyamataira koncentrál. A kantáta szövegében rejlő szélsőséges érzelmeknek megfelelően Handel hasonlóan végletes zenei megoldásokkal ábrázolja a szerelmének elvesztésébe beleőrülő nő lelkiállapotait.

Az olasz kantáták előadói apparátusa mindig az adott eseményhez, a közönség létszámához és az előadás helyszínéhez igazodott. Helyszínválasztásunkkal mi is igyekszünk megidézni az előadott művek korabeli előadásainak hangulatát, megteremtve az előadók és a nézőközönség közti különleges intimitást. A korhű hangszeres játék és a díszes jelmezek mellett előadásunkban fontos szerepet kap az éneket kísérő barokk gesztika, ami elsősorban a szereplő jellemét és a szituációt közvetíti, valamint az énekelt szöveg retorikai jelentését erősíti fel. A szereplőben kavargó gondolatokat és érzéseket az énekes a test- és fejtartásával, arckifejezésével, testmozgásával és kézmozdulatok segítségével fejezi ki.

Az est további különlegessége, hogy a kantáta előtt elhangzó hangszeres darabok egyikét Szokos Augustin, az együttes vezetője komponálta, ezáltal életre keltve a 18. századi gyakorlatot, mely szerint a zenész egyszersmind zeneszerző is volt, a zenekar karmestere pedig gyakran maga, a komponista.

 

Műsor:

Francesco Geminiani: h-moll Concerto grosso (Op. 4, No. 2)
Szokos Augustin: e-moll Concerto grosso
George Frideric Handel: d-moll Concerto grosso (op. 6, No. 10)
George Frideric Handel: "Ero e Leandro" kantáta (HWV 150)

 

Előadók és közreműködők:
Kalafszky Adriána – ének, barokk gesztika

Budapest Bach Consort

Szokos Augustin - művészeti vezető

Lövei Dávid - Jelmez
Makláry Mariann - Paróka, smink

 


A jegyek megvásárolhatók a jegy.hu-n vagy a Gödöllői Királyi Kastély Tourinform irodájában.

 

Ajánló


VIII. Henrik az angol történelem talán egyik legkülönösebb szereplője, aki nemcsak szélsőséges tetteinek lenyomatát hagyta az utókorra, hanem hat házasságának…

Ha Kubára gondolunk, akkor biztos, hogy először mindenkinek a kubai szivar és a kubai zene az első, ami az eszébe…

A hátborzongatóan tehetséges, zenészcsaládba született amerikai énekesnő úgy hasított át karrierje eddigi állomásain, mint kés a vajon, hogy egy híján…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!