Az Accord quartet hangversenye
Az Accord quartet hangversenye
Kultúrkúria tavaszi hangversenybérlet 3. előadás
több
Az Accord quartet hangversenye
Kultúrkúria tavaszi hangversenybérlet 3. előadás
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. május 8. csütörtök, 19:00
Az Accord Quartet 2001-ben alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem négy hallgatójából. Fennállásuk alatt a zenei élet meghatározó́ egyéniségeivé váltak, több száz hangversenyt adtak, illetve számos ősbemutató́ is fűződik nevünkhöz. Sokszínű, sokféle műfajra és stílusra nyitott repertoárt alakított ki. Nemcsak a klasszikus kamarazenei repertoárban mozognak otthonosan, szívesen próbálják ki magukat akár a kísérleti opera, akár a könnyebb műfajok világában is. A nagyközönség a vonósnégyest mégis leginkább a modern zene iránti
elkötelezettségéről ismeri, hiszen számos olyan művet mutattak be, melyeket kifejezetten az együttes számára komponáltak.
Az együttes tagjai: Mező Péter – hegedű, Veér Csongor – hegedű, Kondor Péter –brácsa, Ölveti Mátyás – cselló.
Lucy Kirkwood 2016-os színdarabja humorral és élettel telin mesél három hatvan év körüli ember, egy házaspár és régi kolléganőjük váratlan fordulatot vevő találkozásáról. A szülők és a nagyszülők generációjáról beszél, de a gyermekekért emel szót, a sokasodó környezeti katasztrófák korában feltéve a kérdést: milyen világot hagyunk örökrészül nekik?
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!