Program


A CSONGRÁD-CSANÁDI POLIP

A CSONGRÁD-CSANÁDI POLIP

Anna és Bálint szerelmesek. Szeretnék az életet jobban csinálni, mint ahogy lehet. Megfelelően és körültekintően, felelősen és értelmesen, higiénikusan és élettel teli módon levezényelni, hozzáállni, kinevetni, mérlegelni és..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 17. vasárnap, 20:00

Drubina Orsolya: A csongrád-csanádi polip
Egy történet, nyolc csápban, és három szívben

Anna és Bálint szerelmesek. Szeretnék az életet jobban csinálni, mint ahogy lehet. Megfelelően és körültekintően, felelősen és értelmesen, higiénikusan és élettel teli módon levezényelni, hozzáállni, kinevetni, mérlegelni és természetesen megoldani azt, amit mások kóros elváltozásnak, nyavalyának, vagy csak úgy, mondjuk ki végre, ha félszegen is, bélrendszeri megbetegedésnek neveznek.

Anna............... Pámer Csilla
Bálint.............. Molnár Bence
Doktor Ica....... G. Erdélyi Hermina

Technikai munkatárs: Baranyai Ádám
Díszlet és kellék: Béndek Orsolya
Művészeti munkatárs: Zalai Szilveszter
Írta és rendezte: Drubina Orsolya

A szerzőről:

1988. január 25-én született Szegeden. A Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium után a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudomány Karán magyar-komparatisztika szakon végezett, majd a Pannon Egyetem Modern Filológia Tanszékén színháztudományból szerezett mesterdiplomát. Prózaversei eddig a Tiszatájban, a Szépirodalmi Figyelőben és a Híd fiatal alkotókat bemutató sorozatában jelentek meg.

2017-ben a Vajdasági Magyar Drámaíróversenyen Sárkányterminál című felnőtteknek szóló bábmeséje volt az egyik nyertes darab, amely 2018-ban meghívást kaphatott a Színházi Dramaturgok Céhének Nyílt Fórum elnevezésű drámafejlesztő kurzusára is. 2019-ben A brémai című második drámája ugyanezen keretek között Forgács Péter rendezésében került a POSZT közönsége elé.

Harmadik műve a Líra és Logika Teátrum a Líra és Logika Kulturális Alapítvány projekt-teátruma szervezésében valósulhat meg felolvasószínházi formában.

Művészeti vezető: Kutszegi Csaba

Ajánlatunk


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy kiállítás képei című zongoraciklus 21. századra hangolt feldolgozásával ünnepli - az Emerson, Lake & Palmer és Tomita Iszao verziói után így teremtve egy saját változatot a 19. századi remekműből ütőhangszerekre és elektronikára, DJ Bootsie közreműködésével.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Ajánló


Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja…

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia,…

JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!