Program


A Berlini Filharmonikusok 12 csellistája

A Berlini Filharmonikusok 12 csellistája

Sok zenekar tagjaiból alakulnak kamarazenei csoportok, a Berlini Filharmonikusok tizenkét csellistája által fél évszázada létrehozott ensemble mégis egyedülálló. Nem tizenkét különböző hangszer játékosai alapítottak kamaraegyüttest, hanem tizenkét egyforma instrumentum alkot kis zenekart.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 13. vasárnap, 19:30

A hangzás homogén, mégis színes, hiszen a tagok eltérő fekvésekben játszanak, a repertoár az átiratok jóvoltából a végtelenségig bővíthető - a legendás együttes színvonala pedig minden szempontból méltó az anyazenekaréhoz.

„Miért muzsikálunk együtt oly hosszú ideje, miért nincs még elegünk az egészből? Egy zenekarban a csellistáknak mindig a többiekre kell figyelniük, kísérniük kell. Örülnek, ha egyszer végre ők játszhatják a dallamot, néha verejtékben úsznak, mire egy hosszabb szimfónia végére érnek, akkor is, ha közben a közönség csak keveset hallott a játékukból. Azt persze mindenki azonnal észreveszi, ha hibáznak. Ezért is oly izgalmas számunkra, tizenkét csellista számára, a közös muzsikálás. Egész zenekart alkotunk, egyetlen hangszerrel. A nekünk készített átiratok velünk együtt változnak, mi pedig a művekkel együtt változunk, miközben játsszuk őket. Azt hiszem, ez együttesünk fő vonzereje, és ezért szeretnénk tovább folytatni a közös munkát…” A Berlini Filharmonikusok tizenkét csellistáját 1972-ben kérte fel az ORF szerkesztője, hogy vállalják el egyetlen mű - Julius Klengel Hymnus című kompozíciója - felvételét. A munka olyan jól sikerült, és a művészek olyan jól érezték magukat a karmester nélküli közös muzsikálás során, hogy az együttes állandósult. Járják a világot, műveket komponálnak számukra, lemezeik a sikerlisták éllovasai, és már háromszor kaptak Echo Klassik díjat.

Ajánlatunk


A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab szerzői Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente már többször bizonyították tehetségüket. Sikeres színdarabjuk valós eseményeken nyugszik, és hűen mutatja be a kort, amelyben játszódik.

RUMINI Ferrit-szigeten Zenés mesejáték Négy éves kortól ajánljuk! A Pesti Művész Színház- Fogi Színház előadása

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Ajánló


A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük…

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!