művész


Pálffy Tibor
2

Pálffy Tibor

Született: 1967. augusztus 22. (Dicsőszentmárton)

Színművész.

1985-ben érettségizett a dicsőszentmártoni Ipari Líceumban, mechanika szakon. 1990-ben sikeresen felvételizett a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színházhoz. A Figura Kísérleti Színház 1984-ben alakult Bocsárdi László vezetésével. Akkor a legfontosabb erdélyi alternatív társulatnak tartották. 1994-től, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színésze. 1997-ben a Román Kulturális Minisztérium átirata szerint…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színművész.

1985-ben érettségizett a dicsőszentmártoni Ipari Líceumban, mechanika szakon. 1990-ben sikeresen felvételizett a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színházhoz. A Figura Kísérleti Színház 1984-ben alakult Bocsárdi László vezetésével. Akkor a legfontosabb erdélyi alternatív társulatnak tartották. 1994-től, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színésze. 1997-ben a Román Kulturális Minisztérium átirata szerint elismert hivatásos színész. 2008-ban diplomázik a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemen.

Díjak, kitüntetések:
1998 – Legjobb Férfialakítás Díja : Admétosz- Euripidész: Alkésztisz (ATELIER Nemzetközi Alternatív Színházi Fesztivál)
2000 – Alakításdíj: Gomböntő - Henrik Ibsen: Peer Gynt (Kisvárdai Határon Túli Színházak XI. Fesztiválja)
2003 – Soros Ösztöndíj
2003 – Kisvárda Város Díja – megosztva Váta Loránddal a társulati színészi munkát inspiráló kivételesen intenzív színpadi jelenlétéért (Kisvárdai Határon Túli Színházak XV. Fesztiválja)
2003 – Őze Lajos-díj – kiemelkedő alakításdíj – Aaron szerepéért (Gyulai Várszínház)
2004 – Jászai Mari-díj
2007 – A Legjobb férfi alakítás díja Christopher Mahon szerepéért (Határontúli Magyar Színházak XVIII. Fesztiválján)
2008 – Legjobb férfi epizódszereplő díja a Kamarás szerepéért (VIII. Pécsi Országos Színházi Találkozón)
2009 – Uniter díj jelölés a Legjobb férfi mellékszereplő kategóriában a Kamarás alakításáért
2010 – a Legjobb férfi főszereplő díja Alceste alakításáért (Magyar Színházak XXII. Fesztiválja)

Jelölések:
Don Juan szerepéért – ATELIER Nemzetközi Alternatív Színházi Fesztivál, 1999
Kasimir szerepéért – ATELIER Nemzetközi Alternatív Színházi Fesztivál, 2001
Ilja próféta szerepéért – Legjobb férfi főszereplő–Bőgel József, Színikritikusok Díja 2001/2002
Ilja próféta szerepéért – Legjobb férfi főszereplő–Koltai Tamás, Színikritikusok Díja 2001/2002
Bakk Lukács – Legjobb férfi mellékszereplő–Sándor L. István, Színikritikusok Díja 2001/2002
Bakk Lukács – Legjobb férfi mellékszereplő– Szűcs Katalin, Színikritikusok Díja 2002/2003
Bakk Lukács – Legjobb férfi főszereplő – Tompa Andrea – Színikritikusok Díja 2002/2003

Színpadi szerepei a Tamási Áron Színházban:
O. Horváth Sári: Életigen (Attila, 60 éves) - 2020/2021
Örkény István: Tóték (Rendezőasszistens) - 2020/2021
költészet.ma: aritmia.doc (Előadók) - 2020/2021
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő) - 2020/2021
Martin Crimp: A többit már láttad a moziban (Theiresziász) - 2020/2021
SZERB ANTAL: VII. Olivér (Mawiras Tendal/ Meyer (őrnagy, a király szárnysegédje)) - 2020/2021
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Rendező, Rendező) - 2019/2020
Nyikolaj Vasziljevics GOGOL: Kártyások (Utyesityelnij) - 2019/2020
Ivan Viripajev: Illúziók (Első nő, Rendező) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Brown, London rendőrfőkapitánya, Kimball, lelkész) - 2019/2020
Móricz Zsigmond Barbárok és Az utolsó betyár című novellái alapján: Barbárok (Bodri juhász) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Zeusz hangja) - 2018/2019
Maria Wojtyszko: Sam, avagy felkészülés a családi életre (Apa, Újságírónő, Viola apja) - 2018/2019
Radu Afrim: Egy zabigyerek kék háttér előtt történetet mesél (Balázsy Ernőke, volt polgármester) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (Isidoro, büntetőbírósági jegyző) - 2017/2018
Michel de GHELDERODE: Escorial (Folial) - 2017/2018
Lewis CARROLL Alice Csodaországban és Alice Tükörországban című meseregényei alapján: Alice (Szereplők) - 2017/2018
Harold PINTER: Évforduló (Matt) - 2016/2017
Bertolt BRECHT: A városok dzsungelében (Shlink, a fakereskedő, egy maláji) - 2016/2017
Ray COONEY: Pénz az égből (Davenport) - 2016/2017
Molnár Ferenc: Liliom (Ficsur) - 2015/2016
Forgách András: Halni jó! (Koncz Kálmán, államtitkárhelyettes, 2 magyar gengszter) - 2015/2016
Moliére: Úrhatnám polgár (Jourdain úr) - 2015/2016
August Strindberg: Julie kisasszony Tarkovszkij jelenetekkel (Jean) - 2015/2016
William SHAKESPEARE: Vízkereszt, vagy amire vágytok (Malvolio) - 2015/2016
Edmond ROSTAND: Cyrano de Bergerac (Cyrano de Bergerac) - 2014/2015
PINTÉR Béla: Kaisers Tv, Ungarn. (Gróf Baráznay Ignác) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Lopahin) - 2014/2015
Jevgenyij Griskovec: Hogyan ettem kutyát (Rendező) - 2013/2014
William Shakespeare: Hamlet (Caludius) - 2013/2014
I.L.Caragiale: Az elveszett levél (Nae Cațavencu) - 2013/2014
Kárpáti Péter: Akárki (Halál/Péter/Riporter) - 2013/2014
Spiró György: Az imposztor (Rogowski) - 2012/2013
MOLIÉRE: A fösvény (Harpagon) - 2012/2013
Katona József: Bánk Bán (Biberach) - 2011/2012
László Miklós: Illatszertár (Sipos úr) - 2011/2012
Szophoklész: Trakhiszi nők (Héraklész) - 2011/2012
Friedrich Dürenmatt: A fizikusok (Ernst Heinrich Ernesti, más néven Einstein) - 2010/2011
William Shakespeare: A velencei kalmár (Marokkó hercege/Aragonia hercege, Közreműködők) - 2010/2011
Tadeusz Slobodzianek: Ilja Próféta (Ilja Próféta) - 2009/2010
I.L.Caragiale: Karnebál (Nae girimea) - 2009/2010
Moliére: A mizantróp (Alceste) - 2009/2010
Đorđe LEBOVIĆ: Az ezredik éjszaka (Varázsló) - 2009/2010
Samuel Beckett: Az utolsó tekercs (Krapp, Rendező) - 2008/2009
Francis Veber: Balfácánt vacsorára! (Pierre) - 2008/2009
Anton Pavlovics Csehov: Sirály (trigorin, híres író) - 2008/2009
Játék Tamásival 2részben az Énekes madár c. színj. alapján: A csoda (Bakk Lukács, vénlegény, Eszter vőlegénye) - 2008/9
Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő (Kamarás) - 2007/2008
John Steinbech regénye alapján: George és Lennie (Candy) - 2007/2008
Pozsgai-Pinczés-Apostolache: Diploma után (Tamburás Mick) - 2006/2007
William Shakespeare: Lear király (Edmund, Gloucester gróf fattya) - 2006/2007
John Millington Synge:: A nyugati világ bajnoka (Christopher Mahon) - 2005/2006
William Shakespeare: Macbeth (Macbeth) - 2005/2006
Tamási Áron: Boldog nyárfalevél (Dobola Paskál) - 2005/2006
Samuel Beckett: Godot-ra várva (Estragon) - 2005/2006
Balassi Bálint: Szép magyar komédia (Sylvanus) - 2004/2005
Euripidész és Seneca drámaszövegei alapján: Médeia (Iászon) - 2004/2005
William Shakespeare: Othello, a velencei mór (Othello) - 2004/2005
Gyurkó László: A búsképű (A búsképű lovag, Don Quiote de la Mancha) - 2004/2005
Bertolt Brecht: Jóembert keresünk! (Jang Szun, állástalan replülő) - 2003/2004
Moliére: Nők iskolája (Arnolphe, más néven Törzsöky úr) - 2003/2004
Carlo Gozzi: A szarvaskirály (Cigolotti) - 2002/2003
Heltai Jenő-Szirmai Albert: Tündérlaki lányok (Petrenczei Gáspár) - 2002/2003
William Shakespeare: Romeo és Júlia (Mercutio, a Herceg rokona) - 2002/2003
Barabás Olga: Partok, szirtek, hullámok (Tom) - 2002/2003
Játék Tamásival 2részben az Énekes madár c. színj. alapján: A csoda (Bakk Lukács, vénlegény, Eszter vőlegénye) - 2001/2
Georges Feydeau: Bolha a fülbe (Don Carlos Homenides de Histangua) - 2001/2002
Tadeusz Słobodzianek: Ilja Proféta (Ilja, próféta, később Jézus Krisztus) - 2001/2002
Madách Imre: Az ember tragédiája (Lucifer) - 2001/2002
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline – felújítás (Kasimir) - 2000/2001
Tömöry Péter- Horváth Károly: A nőpápa (Siegfried) - 2000/2001
Federico Garcia Lorca: Vérnász (Leonardo) - 1999/2000
Henrik Ibsen: Peer Gynt (A gomböntő) - 1999/2000
William Shakespeare: Szeget szeggel (Angelo, a helytartója) - 1999/2000

Színpadi szerepei a Figura Stúdió Színházban:
1991/92 – Grimm testvérek–Bocsárdi László: Piroska és a farkas / Piroska
1992/93 – Samuel Beckett–Lantos László: A játszma vége alapján: Koponyatorony /Sámán
1992/93 – Sławomir Mrożek–Bocsárdi: Ház a határon /Munkás
1992/93 – Castellano de Castellani–Bocsárdi: Tékozló fiú /Tékozló fiú
1993/94 – Balassi Bálint–Bocsárdi: Szép magyar komédia /Szilvánus

Filmes szerepeiből:
Most már jöhetsz Jézuska (magyar film, 40 perc, 2020)
Lajkó - Cigány az űrben (magyar fekete komédia, 90 perc, 2018)
A rossz árnyék (magyar dráma, 90 perc, 2017)
Varga Katalin balladája (román-angol filmdráma, 82 perc, 2009)
Boszorkánykör (magyar játékfilm, 90 perc, 2009)
A csoda (magyar színházi közvetítés, 135 perc, 2009)
John Millington Synge: A nyugati világ bajnoka (magyar színházi felvétel, 113 perc, 2007)
Hegyek közt (magyar kisjátékfilm, 15 perc, 2006)
Drum Bun - Jó utat (magyar-német-svájci játékfilm, 72 perc, 2003)
Fény hull arcodra (magyar-román filmdráma, 92 perc, 2002)
Álombánya (magyar-román rövidfilm, 30 perc, 1998)
Férfiakat Szelistyének (magyar tévéfilm, 56 perc, 1997)
Bál a pusztán (magyar tévéfilm, 57 perc, 1997)
Yvonne, burgundi hercegnő (magyar színházi felvétel, 142 perc)
Vérnász (86 perc)
Ibsen: Peer Gynt (magyar színházi közvetítés, 114 perc)

Publikációi:
Pálffy Tibor: A színész munkája: Mi kritika még? Színek és ének. Korunk, (2012) 40–53. o.
Pálffy Tibor: Folyamatos testfigyelem (A színészi munkáról). Játéktér, III. évf. 1. sz. (2014) 39–44. o.

A fösvény-Tamási Áron  Színház

A fösvény-Tamási Áron Színház

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
Harpagon
A velencei kalmár

A velencei kalmár

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Aragónia hercege
Fösvény

Fösvény

Veszprémi Petőfi Színház
Harpagon
HAMLET - A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház vendégjátéka

HAMLET - A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház vendégjátéka

Katona József Színház
Claudius
Határon Túli Hétfők Kaisers TV, Ungarn

Határon Túli Hétfők Kaisers TV, Ungarn

Thália Színház Nonprofit Kft.
Színész
HTMSZ A fösvény Sepsiszentgyörgy

HTMSZ A fösvény Sepsiszentgyörgy

Thália Színház Nonprofit Kft.
HARPAGON- Cléanté és Eliz apja, Mariann udvarlója
Janne Teller - Tandem Csoport: Semmi

Janne Teller - Tandem Csoport: Semmi

B32 Galéria és Kultúrtér
Rendező
Karnebál

Karnebál

Veszprémi Petőfi Színház
Nae Girimea, borbély és felcser
Karnebál

Karnebál

Veszprémi Petőfi Színház
Nae Girimea, borbély és felcser
Katona József: Bánk bán

Katona József: Bánk bán

Gyulai Várszínház
Színész
Meggyeskert

Meggyeskert

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Lopahin
MITEM - A fösvény

MITEM - A fösvény

Nemzeti Színház
Színész
W. Shakespeare: A velencei kalmár - komikus történet

W. Shakespeare: A velencei kalmár - komikus történet

Gyulai Várszínház
Aragonia hercege
W. Shakespeare: Hamlet

W. Shakespeare: Hamlet

Gyulai Várszínház
Színész
W. Shakespeare: Hamlet

W. Shakespeare: Hamlet

Gyulai Várszínház
Színész
W. Shakespeare: Hamlet

W. Shakespeare: Hamlet

Gyulai Várszínház
Színész