
A Budai Vár-barlang Budapest egyik legkülönlegesebb látnivalója, Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangja. Ismerd meg a Budai Vár alatt húzódó barlangrendszer látogatók elől eddig elzárt részeit, gyere velünk egy izgalmas történelmi és természetismereti utazásra!
A Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület Látogatóközpontja minden korosztály számára tartogat
izgalmakat.
Túránkon az Ócsai Tájvédelmi Körzet ritkán látogatható részeit veszük szemügyre.
Kihívásokkal teli délelőtt várja az apákat és fiaikat, hogy megméretessék magukat szellemi és fizikai vetélkedők során.
Túránk címét Cicerotól, az ókori fiozófustól kölcsönöztük. Hogy mennyire igaza volt, a Sas-hegy különleges élővilága a mai napig bizonyítja.
A madarak és a fák világnapja alkalmából egy állati jó napot tervezünk a Tájházban.
Különleges túránk a déli lejtő erdeibe vezet, ahol megnézhetjük ékszerekként pompázó orchideáinkat.
A természetbúvárkodás játékos öröme nem csak a gyerekeké!
Merüljünk alá a Duna–Ipoly Nemzeti Park középhegységi patakjainak varázslatos világába!
Túrázz egy egész napon át, úgy hogy természetvédelmi őrök mutatják meg a Börzsöny titkait, rejtett ösvényeket, melyeket csak a Börzsöny lakói ismernek, tanulj meg tájékozódni úgy, ahogy azt a hegylakók teszik. Majd aludj a csillagok alatt és ébredj a felkelő nap sugaraira.
Az egykor kiterjedt turjánvidékből napjainkra csupán apró részletek maradtak fenn, ezek egyike az ócsai Öreg-turján. A lápvidék különleges élőhelyviszonyainak köszönhetően számos, mára már ritkaságnak számító növény- és állatfaj maradt fent.
A szubmediterrán jellegű Sas-hegyen párját ritkító gazdagságban vannak jelen a hüllők csoportjának
képviselői.
Családi kalandozásra hívunk kicsiket és nagyokat a Selyem-réti tanösvényre, a nyári napforduló
alkalmából!
Július havában a Sas-hegy lejtőin napközben a túrázót próbára teszi a 30 fok feletti kánikula. De amint a Nap a horizont felé közeledik kellemes nyáresti sétának ad lehetőséget a hegy szirtjei felett kanyargó vadvirágokkal szegélyezett ösvényén.
Ekkorra a nádi madarak már javarészt kiröptették fiókáikat. Ezért is nyüzsög a nádas a madaraktól.
A 6 porta között hallgathatnak tanmeséket, kacagányosabbat és tanulságosabbat, de csak akkor, ha a feladatokat közösen megoldva, megtalálják a helyes utat.
Mit rejt az erdő éjszaka? A túra nyomvonalán több állomást alakítunk ki, melyek mindegyike az esti erdő különleges világából tár fel egy-egy érdekes részletet. Ismerkedés az erdei állatok világával, esti lepkemegfigyelés, a Jági-tó lakóinak rejtett élete, élőlények UV fény alatt.
Régen Magyarország fő ünnepe volt Nagyboldogasszony napja. A Kisboldogasszony napjáig terjedő időben gyülekezni kezdenek, majd szeptember elején kelnek útra a fecskék.
A régi népi megfigyelés azt tartja, hogy Kisboldogasszony napján indulnak útnak a fecskék. Ez a magyar fecskékre valóban igaz.
Jószágok és madarak napja.
A nyári legelőről telelőhelyre hajtja a pásztor a jószágot. A túra idején számba vesszük a jószágtartás hatását a madárvilágra. A könnyű túra 2-3 km-es.
A Madárdal Tanösvény jelképének is választott kedves nádimadarak ebben az időszakban csapatokban mozognak, és azokat a nádasokat keresik, ahol biztonsággal át tudnak telelni.
Október végén a még Magyarországon tartózkodó sok ezer daru elkezdi a dél-nyugati vonulását. Eközben megérkeznek északi tundra otthonukból a vadludak, hogy ugyanúgy legyenek nálunk télen, mint a gólyáink messze Délen.
Vadludak és darvak vonulásában gyönyörködhetünk.
A madármegfigyelés közben megtanulhatjuk a vadlúd fajokat felismerni, valamint azt is hogyan számláljuk a nagyobb csapatokat.
Az esti vadlibahúzás különösen, ha szép naplementéhez kötődik, felejthetetlen élmény.
Az év utolsó garantált túráján spektívekkel felszerelkezve a lehető legtöbb ragadozómadarat szeretnénk megfigyelni.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!